• Dnes je: Piatok 14. mája 2021 meniny má Bonifác

Pekári ostro vystúpili proti novele zákona, boja sa návratu agresívnych praktík reťazcov

Pekári ostro vystúpili proti novele zákona, boja sa návratu agresívnych praktík reťazcov

Pekárstvo je najohrozenejší sektor celého potravinárstva v krajine.

Slovenskí pekári na štvrtkovom rokovaní so zástupcami agrorezortu ostro vystúpili proti zmenám v zákone o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami.

Vládou schválená novela zákona totiž ohrozuje podľa pekárov ich existenciu, pretože navrhuje vypustiť zo zákona o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami ustanovenie, ktoré zakazuje predaj potravín pod ekonomicky oprávnené náklady.

Producenti potravín by tak museli vyrábať aj so stratou. Informoval o tom v piatok výkonný riaditeľ Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC) Milan Lapšanský.

Intenzívnejší boj za svoje odvetvie

„Pekárstvo je najohrozenejší sektor celého potravinárstva v krajine. Zmeny v zákone odstraňujú opatrenia chrániace pekárov pred návratom agresívnych obchodných praktík reťazcami používaných v minulosti,“ uviedol Lapšanský.


Aj preto slovenskí pekári začnú podľa Lapšanského samostatne a tvrdšie presadzovať záujmy pekárenského, cukrárenského a cestovinárskeho odvetvia na Slovensku.


„Slovenskí pekári, cukrári a cestovinári sa rozhodli intenzívnejšie a samostatne bojovať za svoje odvetvie. Doteraz totiž náš hlas nebolo dostatočne počuť, čo si niektorí vysvetľovali ako našu slabosť. Opak je však pravdou, pekárstvo, cukrárstvo a cestovinárstvo predstavuje až tretinu zamestnancov celého potravinárskeho priemyslu na Slovensku a naše produkty konzumujú Slováci najčastejšie zo všetkých potravinárskych výrobkov,“ doplnil Lapšanský.

Pekári prisľúbili pomoc pri nastavovaní legislatívy


Slovenskí pekári, cukrári a cestovinári zároveň na stretnutí so zástupcom ministerstva prisľúbili pomoc a podporu pri nastavovaní legislatívy a európskych i štátnych podpôr, tak aby boli prospešné pre spotrebiteľov a sebestačnosť krajiny.


Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov združuje výrobcov z celého Slovenska. Má takmer 500 členov od SZČO až po veľké pekárne. Členovia zväzu každodenne zabezpečujú väčšinu spotreby pečiva i cukroviniek Slovákov i Sloveniek a zamestnávajú viac ako 12 000 pracovníkov.

Postup, ako si urobiť vlastný kvások na chlieb namiesto droždia. Z domácej pekárne je chlieb najlepší!

Slováci si zrejme za chlieb a rožky v budúcom roku priplatia, dôvodom majú byť zvyšujúce sa mzdy

Viete všetko o chlebe? Tu je 5 zaujímavostí

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie