• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Parlamentné voľby by vyhral Smer-SD s 18 percentami a Pellegrini v závese, Heger s Demokratmi by pohorel

Parlamentné voľby by vyhral Smer-SD s 18 percentami a Pellegrini v závese, Heger s Demokratmi by pohorel

Vyplýva to z prieskumu agentúry Ako.

12.5.2023 (SITA.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) s 18 percentami hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ako, ktorý zverejnila televízia Joj v diskusnej relácii Na hrane.

Agentúra prieskum robila telefonickou formou od 4. do 10. mája na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov. Respondenti odpovedali na otázku: „Skúste si prestaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do Národnej rady SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?"

Pellegriniho Hlas až druhý

Na druhom mieste by podľa prieskumu skončila strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorú by volilo 16, 5 percenta opýtaných.

Do parlamentu by sa dostali aj Progresívne Slovensko (14,3 percenta), Sloboda a Solidarita (8,3 percenta), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (7,4 percenta), Republika (6,9 percenta), Kresťanskodemokratické hnutie (6,6 percenta) a Sme rodina (5,6 percenta).

Demokrati pred bránami parlamentu

Pred bránami zákonodarného zboru by ostala Slovenská národná strana (4,4 percenta), Demokrati (3,4 percenta), Maďarské fórum (3,1 percenta), Za ľudí (1,9 percenta), Modrí a Szövetség – Aliancia (1,1 percenta) ako aj Kotlebovci – ĽSNS, ktorí klesli pod jedno percento hlasov.

Smer by mal o dva kreslá viac ako Hlas

Na základe výsledkov volieb by víťazný Smer-SD v parlamente získal 32 kresiel, Hlas-SD 30, Progresívne Slovensko 26, SaS 15, OĽaNO 13, Republika a KDH zhodne po 12 a Sme rodina 10 kresiel.

Na voľbách by sa podľa prieskumu zúčastnilo 69, 9 percenta opýtaných. Naopak, voliť by nešlo 11,3 percenta respondentov. Ďalších 17,1 percenta na otázku nevedelo odpovedať a 1,7 percenta odpovedať nechcelo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie