• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Operačný program Slovensko pre nové eurofondy bude mať 10 sprostredkovateľských orgánov

Operačný program Slovensko pre nové eurofondy bude mať 10 sprostredkovateľských orgánov

Cieľom návrhu je zefektívniť štruktúru subjektov zodpovedných za implementáciu Operačného programu Slovensko v programovom období 2021 až 2027 v porovnaní s obdobím 2014 až 2020.

3.11.2021 (Webnoviny.sk) - Operačný program Slovensko pre prostriedky Európskej únie v novom programovom období 2021 až 2027 bude mať desať sprostredkovateľských orgánov.

Cieľom návrhu, ktorý v stredu s pripomienkou schválila vláda, je zefektívnenie štruktúry subjektov zodpovedných za implementáciu Operačného programu Slovensko v porovnaní s programovým obdobím 2014 až 2020.

Počet sprostredkovateľských orgánov oproti predošlému obdobiu sa zníži približne trojnásobne. Návrh na určenie sprostredkovateľských orgánov predložila podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí).

Riadiace a sprostredkovateľské orgány

Riadiacim orgánom Operačného programu Slovensko je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Úlohy sprostredkovateľských orgánov budú vykonávať Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Ministerstvo životného prostredia SR, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstvo hospodárstva SR, Ministerstvo zdravotníctva SR, Úrad vlády SR, Ministerstvo vnútra SR, Úrad pre verejné obstarávanie a Slovenská inovačná a energetická agentúra.

Úlohy sprostredkovateľských orgánov

Sprostredkovateľské orgány sa budú spolupodieľať na programovaní a príprave riadiacej dokumentácie na úrovni programu vo svojej pôsobnosti.

Budú tiež pripravovať výzvy a písomné vyzvania, vyberať operácie a zabezpečovať implementáciu projektov (s výnimkou procesu kontroly verejného obstarávania vykonávaným Úradom pre verejné obstarávanie).

ÚVO bude kontrolovať zákazky

Úrad pre verejné obstarávanie ako sprostredkovateľský orgán bude spolupracovať s riadiacim orgánom pre Operačný program Slovensko pri vypracovaní riadiacej dokumentácie za oblasť kontroly zákaziek na základe verejného obstarávania.

Zároveň bude zabezpečovať kontrolu zákaziek a tiež kontrolu zákaziek, na ktoré sa nevzťahuje osobitný predpis podľa zákona o verejnom obstarávaní, vrátane overovania hospodárnosti výdavkov z týchto zákaziek.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie