• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

OĽaNO podáva trestné oznámenie pre podplácanie na majiteľa Penty Haščáka

OĽaNO podáva trestné oznámenie pre podplácanie na majiteľa Penty Haščáka

Uviedol to predseda hnutia Igor Matovič.

26.9.2023 (SITA.sk) - Hnutie OĽaNO a priatelia podáva trestné oznámenie pre podplácanie na majiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Uviedol to predseda hnutia Igor Matovič.

Igor Matovič podáva trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu podplácania na majiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Predseda hnutia OĽaNO to uviedol na tlačovej besede.


Komunikácia medzi Haščákom a predsedom strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richardom Sulíkom, ktorú pred niekoľkými dňami zverejnil je podľa neho dôkazom, že Haščák si „vydržiava“ politikov poskytovaním mediálneho priestoru zadarmo.


Šéf obyčajných ľudí argumentuje tým, že ani jeden z dotknutých pravosť komunikácie nepoprel.


„Tým pádom považujeme za dokázané, že Jaroslav Haščák, človek, ktorý korumpoval politikov, a máme o tom 39 hodín záznamov v spise Gorila, si nedal pokoj a naďalej používa presne tie isté korupčné praktiky, len inou formou,“ vyjadril sa Matovič.


Zdôraznil, že ide o podozrenia zo spáchania trestného činu v pokračujúcej podobe.


Podľa predsedu OĽaNO nejde len o stranu SaS, ale aj o masívny priestor v Haščákových médiách pre stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) i Slovenskú národnú stranu (SNS).


„Haščák v podstate realizuje Gorilu dva, rovnakým spôsobom upláca politikov, aby dosiahol svoj osobný prospech,“ tvrdí Matovič. Predseda OĽaNO uviedol, že ho Haščákovi právnici nekontaktovali, a on ani nemá v úmysle komunikovať.


Matovič tvrdí, že o zálohe z mobilu Richarda Sulíka, ktorá je na predaj, sa dozvedel ešte minulý rok na sklonku novembra, respektíve začiatku decembra.


Dodal, že už v čase pádu vlády Eduarda Hegera (Demokrati) avizoval, že niečo také existuje a vyjadril sa vtedy, že to zverejní najneskôr počas volebnej kampane.

„Trestné oznámenie až teraz, lebo som v piatok získal tú reálnu komunikáciu. Dovtedy to bolo v rovine, že síce od hodnovernej osoby, ale nevidel som, čo tam vlastne v skutočnosti je písané. Tak dovtedy ani podľa trestného zákona nemôžete oznamovať trestný čin, lebo ste sa stále ešte hodnoverne nedozvedeli o spáchaní trestného činu,“ vraví Matovič.


Dodal, že to, čo sa z komunikácie dozvedel, považuje za hodnoverné, a preto podáva trestné oznámenie na Haščáka.


To, či polícia toto trestné oznámenie rozvinie i na Sulíka a poslankyňu Národnej rady SR Janu Bittó Cigánikovú (SaS), je už na nej.


Podotkol, že ide o masívnu korupciu voči spomenutým politickým stranám, nie je to len o strane SaS.


„Som veľmi zvedavý, ako sa Národná kriminálna agentúra vysporiada s týmto trestným oznámením. Veľmi rád by som bol, ak by oznámili verejnosti ešte do volieb, že tá komunikácia je hodnoverná. Podľa môjho presvedčenia je hodnoverná,“ uviedol Matovič.

Podľa neho dotknutí vedia, že takto pred voľbami to nemajú ako spochybniť, a preto dodatočne vymýšľajú príbehy.


Matovič tvrdí, že predmetnú komunikáciu mu poskytol človek, ktorého pozná roky. Prezradil tiež, že ide o niekoho, kto mu už v minulosti poskytol dve dôveryhodné informácie, ktoré sa ukázali ako pravdivé.


Jedna z nich sa týkala bývalého podpredsedu NR SR Martina Glváča a Aleny Zsuzsovej, druhá zas Mariana Kočnera a prvého námestníka Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho.


Matovič sa vyjadril, že v danej komunikácii sa „hrabal“ a hľadal najmä kľúčové slová Sulík a Haščák, lebo mal podozrenie voči Sulíkovi.


Matovič uviedol, že ďalšiu komunikáciu neplánuje zverejňovať, keďže za ostatok z nej by pravdepodobne musel zaplatiť.


Uviedol, že stránku, ktorú zverejnil, dostal zadarmo, no za zvyšok si osoba, ktorá mu ju poskytla, pýta milión eur. Matovič je toho názoru, že po voľbách cena komunikácie poklesne.


Myslí si tiež, že človek, ktorý mu tieto komunikácie poskytuje, sleduje verejný záujem. Zdôraznil, že za nič mu nezaplatil a bol rád, že v tomto prípade získal zverejnenú stránku zadarmo.


Predseda hnutia OĽaNO a priatelia Matovič pred niekoľkými dňami zverejnil časť súkromnej konverzácie medzi lídrom strany SaS Sulíkom a Jaroslavom Haščákom. SaS je podľa Matoviča skorumpovaná Pentou.


Ako Matovič vysvetlil, podarilo sa mu od nemenovaného človeka získať obsah telefónu Sulíka. Ako doplnil, dotyčný zaň pôvodne pýtal milión eur, pričom Matovič ho dostal zadarmo.


Zverejnené správy medzi Sulíkom a Haščákom sa týkali dofinancovania zdravotných poisťovní. Matovič zverejnil citlivé údaje, lebo je to podľa neho vo verejnom záujme.


Haščák tvrdí, že ho Matovič v roku 2022 žiadal o stretnutie k zdravotníckym témam, on to odmietol


V roku 2022, teda v čase, keď bol šéf OĽaNO a priatelia Igor Matovič ministrom financií, žiadal Jaroslava Haščáka o stretnutie k zdravotníckym témam.


Haščák stretnutie odmietol

Uvádza sa to v stanovisku podnikateľa, podľa ktorého mu termín stretnutia na ministerstve financií tlmočil osobne vysoký štátny zdravotnícky manažér.


Haščák však podľa stanoviska stretnutie odmietol s odôvodnením, že s toxickými osobami ako Matovič sa stretávať nebude. Matovič v nedeľu 24. septembra zverejnil údajnú komunikáciu Haščáka s predsedom SaS Richardom Sulíkom.

Haščákov advokát Martin Škubla v tejto súvislosti zdôraznil, že obsahom komunikácií z telefónu jeho klienta môže Igor Matovič disponovať jedine protizákonne.


„Pán Haščák nemá k dispozícii svoj mobilný telefón z tej doby a nemá aj preto ako potvrdiť presné znenia komunikácie, ktorej detaily si po troch rokoch jednoducho ani nemôže pamätať. Nevie teda potvrdiť, ani v akom znení táto komunikácia prebehla, ani či vôbec prebehla,“ uviedol Škubla.

Protislužby v médiách

Podnikateľ takisto podľa Škublu absolútne odmieta, že by Sulíkovi sľuboval nejaké protislužby v médiách. „Navyše k poskytovaniu takýchto protislužieb preukázateľne ani nedochádzalo,“ skonštatoval Škubla.

Haščák sa zároveň podľa neho dôvodne domnieva, že komunikácia, ktorú prezentoval Matovič, mohla byť vymyslená či upravená tak, aby vyznievala spôsobom, ktorý sa hodí Matovičovi v predvolebnom boji.


„V tejto súvislosti bude Jaroslav Haščák realizovať viacero právnych krokov vrátane trestných oznámení, nakoľko aj vďaka tlačovke Igora Matoviča vyšlo najavo viacero vážnych podozrení z trestnej činnosti,“ dodal advokát.

Skorumpovaná Pentou

Predseda hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič v nedeľu 24. septembra na tlačovej besede zverejnil časť súkromnej konverzácie medzi lídrom strany SaS Richardom Sulíkom a Jaroslavom Haščákom.


SaS je podľa Matoviča skorumpovaná Pentou. Ako Matovič vysvetlil, podarilo sa mu od nemenovaného človeka získať obsah telefónu Sulíka. Ako doplnil, dotyčný zaň pôvodne pýtal milión eur, pričom Matovič ho dostal zadarmo.


Zverejnené správy medzi Sulíkom a Haščákom sa týkali dofinancovania zdravotných poisťovní. Matovič zverejnil citlivé údaje, lebo je to podľa neho vo verejnom záujme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie