• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Odsúdený bývalý sudca Polka sa znovu postaví pred súd, obžaloba sa týka korupcie

Odsúdený bývalý sudca Polka sa znovu postaví pred súd, obžaloba sa týka korupcie

Súd vymeral obvinenému aj peňažný trest vo výške 150-tisíc eur.

8.12.2023 (SITA.sk) - Špecializovaný trestný súd vytýčil na 21. decembra hlavné pojednávanie s bývalým žilinským sudcom Pavlom Polkom. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, obžaloba voči nemu sa týka skutku nepriamej korupcie.

Podľa mediazovaných informácií išlo v tomto prípade o zabezpečenie podmienečného prepustenia pre odsúdenú osobu na Krajskom súde v Žiline.

V tejto veci už bol obžalovaný uznaný za vinného trestným rozkazom, podal však odpor. Preto muselo byť nariadené hlavné pojednávanie. Okrem decembrového je vo veci vytýčené pojednávanie aj na 11. januára.

Bývalý sudca Pavol Polka bol už odsúdený pre pokračovací zločin prijímania úplatku, keď v marci 2021 sudca ŠTS schválil dohodu o vine a treste a uložil mu úhrnný trest odňatia slobody v trvaní tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní päť rokov s probačným dohľadom. V súčasnosti však exsudca hovorí, že túto dohodu urobil pod nátlakom a robí príslušné právne kroky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie