• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

„Odstúpenie územia Rusku mohlo byť pre Kyjev spôsobom, ako dosiahnuť mier a vstúpiť do aliancie.“ tvrdí Stoltenberg

„Odstúpenie územia Rusku mohlo byť pre Kyjev spôsobom, ako dosiahnuť mier a vstúpiť do aliancie.“ tvrdí Stoltenberg

Len Ukrajina môže rozhodnúť, kedy budú vhodné podmienky na rokovania.

17.8.2023 (SITA.sk) - Len Ukrajina môže rozhodnúť, kedy budú vhodné podmienky na rokovania, vyhlásil generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Odstúpenie územia Rusku

Jens Stoltenberg sa tak vyjadril po tom, čo vyjadrenie vedúceho jeho súkromnej kancelárie, že odstúpenie územia Rusku mohlo byť pre Kyjev spôsobom, ako dosiahnuť mier a vstúpiť do aliancie, vyvolalo pobúrené reakcie. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

„Sú to Ukrajinci a len Ukrajinci, kto môže rozhodnúť, kedy sú podmienky na rokovania, a kto môže rozhodnúť pri rokovacom stole, čo je prijateľné riešenie,“ povedal Stoltenberg. Politika NATO sa podľa jeho slov nezmenila a naďalej podporuje Ukrajinu. To je podľa jeho slov aj odkaz riaditeľa jeho súkromnej kancelárie.

Vstup do aliancie závisí od konca vojny

Dlhodobým postojom šéfa NATO je, že je na Ukrajine, aby si vybrala, kedy bude rokovať, a že Kyjev nemôže do aliancie vstúpiť, kým sa neskončí vojna, pripomína Sky News. NATO na svojom ostatnom samite minulý mesiac oznámilo, že pozve Ukrajinu, „keď budú členovia súhlasiť a budú splnené podmienky“.

Vedúci kancelárie generálneho tajomníka NATO Stian Jenssen, ktorý je na svojom súčasnom poste v NATO od roku 2017, sa o územných ústupkoch vyjadril v rozhovore pre nórske noviny Verdens Gang, no zdôraznil, že takéto rozhodnutie by mal prijať samotný Kyjev. Neskôr svoje návrhy označil za „chybu“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie