• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ódorova vláda plánuje naďalej podporovať Ukrajinu a spolupracovať so spojencami z NATO a EÚ

Ódorova vláda plánuje naďalej podporovať Ukrajinu a spolupracovať so spojencami z NATO a EÚ

Vláda tiež udrží stabilitu výdavkov na obranu na úrovni dvoch percent hrubého domáceho produktu (HDP) a vytvorí podmienky pre ich udržanie na minimálne takejto úrovni aj na najbližších 27 rokov.

12.6.2023 (SITA.sk) - Krátkodobými prioritami vlády pre oblasť obrany sú pokračujúca podpora Ukrajiny, stabilný rozpočet s dôrazom na vývoj a inovácie a modernizácia protivzdušnej obrany. Vyplýva to z Návrhu Programového vyhlásenia vlády, ktorý v pondelok schválil kabinet Ľudovíta Ódora.

Výdavky na obranu

Ako sa vo vyhlásení uvádza, vláda zváži možnosti darovania vojenského materiálu a poskytovania humanitárnej pomoci pre Ukrajinu tak, aby ani naďalej nebola ohrozená obranyschopnosť SR.

Súčasne bude pokračovať vo výcviku ukrajinských vojakov bilaterálne, tak aj spoločne s členskými štátmi a NATO. Vláda tiež udrží stabilitu výdavkov na obranu na úrovni dvoch percent hrubého domáceho produktu (HDP) a vytvorí podmienky pre ich udržanie na minimálne takejto úrovni aj na najbližších 27 rokov.

Ako z programového vyhlásenia ďalej vyplýva, vláda bude pokračovať v budovaní ťažkej mechanizovanej brigády v rámci Cieľov spôsobilostí NATO.

Spolupráca so spojencami

Zo strednodobého hľadiska sa vláda bude usilovať o prehlbovanie medzinárodnej spolupráce so spojencami. Vláda tak bude pokračovať v spolupráci s krajinami NATO a EÚ, ktoré sú pre Slovensko kľúčovými spojencami.

Vláda súčasne zabezpečí pokračovanie účasti ozbrojených síl vo vojenských operáciách a misiách pod vedením medzinárodných organizácií. Vláda sa bude sústrediť aj na zefektívňovanie procesov domáceho krízového manažmentu v prospech bezpečnosti štátu.

Jednou zo strednodobých priorít v oblasti obrany sú aj investície do rozvoja domácej obrannej infraštruktúry. Pri budovaní kapacít, pri modernizácii a budovaní infraštruktúry obrany bude vláda uplatňovať princípy transparentnosti, hodnoty za peniaze a nulovej tolerancie korupcie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie