• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ódor zrejme poruší tradíciu a nepôjde do Česka, dobré vzťahy so susedmi bude pestovať Wlachovský (video)

Ódor zrejme poruší tradíciu a nepôjde do Česka, dobré vzťahy so susedmi bude pestovať Wlachovský (video)

Nový šéf rezortu diplomacie sa stretol s predsedom vlády Ľudovítom Ódorom.

18.5.2023 (SITA.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský chce pestovať dobré vzťahy s našimi spojencami i susedmi. Nový šéf rezortu diplomacie to uviedol na spoločnej tlačovej konferencii s predsedom vlády Ľudovítom Ódorom.

V pláne má viacero ciest

Minister doplnil, že už telefonoval so svojimi kolegami z Českej republiky, Rakúska a Poľska. Zajtra plánuje cestovať do Prahy, zanedlho by mal navštíviť i Varšavu. Vyjadril sa, že jednou z jeho tém by mala byť aj strategická komunikácia a boj proti dezinformáciám, ktoré považuje za niečo, čo nás dostalo do situácie, v akej sa dnes nachádzame.

„Potrebujeme v tomto smere pridať, potrebujeme veci nastaviť tak, aby pokračovali aj po ukončení nášho mandátu," povedal.

Minuloročný 24. február podľa Wlachovského zmenil bezpečnostné nastavenie v Európe. Pozície voči ruskej agresii na Ukrajine sú podľa neho jasné. Uviedol, že chcú spravodlivý mier, ktorý potrestá vinníka a odškodní obeť. Pokračovanie podpory pre Ukrajinu je podľa neho v záujme Slovenska a jeho občanov.

Ódor zrejme poruší tradíciu

Premiér Ódor uviedol že jeho prvá zahraničná cesta povedie pravdepodobne do Nemecka, nie do Českej republiky, ako býva zvykom. Podotkol ale, že zatiaľ to nie je isté a potrebujú to potvrdiť. Ódor vysvetlil, že vzhľadom na krátkosť jeho mandátu nemá v úmysle absolvovať klasické cesty, ktoré vedú obvykle k prísľubu niekoľkoročnej spolupráce.

Podotkol, že český predseda vlády Petr Fiala by sa mal zúčastniť na konferencii Globsec, ktorá sa zanedlho bude konať v Bratislave, a preto Ódor nepovažuje za efektívne stretávať sa dvakrát v takom krátkom časovom rozpätí. Dodal, že on plánuje pokrývať skôr európske a celosvetové témy, kým minister zahraničných vecí sa bude primárne venovať spojencom i susedom.

Ódor pripomenul náročnosť geopolitickej situácie. Podotkol, že ho teší, že slovenský rezort diplomacie je riadený profesionálne, čo nespája len s personálnou kontinuitou, ale aj s kontinuitou zahranično-politickej orientácie.

„Tým, že sme členmi NATO aj Európskej únie, tak sa tak aj správame a budeme všetky dohody, ktoré Slovenská republika podpísala, ctiť, a zároveň plniť naše záväzky. Chceme byť platným a dobrým členom týchto organizácii," uviedol predseda vlády.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie