• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Odchod poslancov Kresťanskej únie z klubu OĽaNO nie je na programe dňa, tvrdí Záborská

Odchod poslancov Kresťanskej únie z klubu OĽaNO nie je na programe dňa, tvrdí Záborská

Poslankyňa NR SR Anna Záborská tak reagovala na odchod občiansko-demokratickej platformy z poslaneckého klubu hnutia.

21.12.2022 (Webnoviny.sk) - Odchod poslancov Kresťanskej únie (KÚ) z poslaneckého klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nie je na programe dňa. Pre agentúru SITA to uviedla poslankyňa Národnej rady (NR) SR Anna Záborská (KÚ).

Okrem nej sú ešte členmi KÚ poslanci NR SR Ján Szőllős, Radovan Marcinčin a Richard Vašečka. Záborská tak reagovala na odchod občiansko-demokratickej platformy (ODP) z poslaneckého klubu hnutia.

Bez Hatrákovej

Členkou Kresťanskej únie bola i poslankyňa NR SR Katarína Hatráková, ktorá však od 4. mája tohto roku pôsobí ako nezaradená poslankyňa. Udialo sa tak potom, ako hnutie OĽaNO vylúčilo Hatrákovú spolu s poslankyňou Romanou Tabák (Sme rodina) z poslaneckého klubu.

Návrh na ich vylúčenie avizoval šéf klubu Michal Šipoš po tom, ako NR SR nevyslovila súhlas s vydaním Roberta Fica (Smer-SD) do väzby. Hatráková sa pri hlasovaní zdržala a Tabák nehlasovala.

Nevypočuté požiadavky

Účasť ODP v hnutí OĽaNO mala zmysel, pokiaľ sa dalo veriť, že jej desať poslancov má dosah na rozhodnutia vedenia hnutia. Uviedol to nezaradený poslanec a člen platformy Kristián Čekovský v pondelok 19. decembra na tlačovej besede.

„Platforma pripravovala svoje samostatné pôsobenie už pred odvolávaním vlády, a to z dôvodu, že naše hlavné požiadavky neboli vypočuté. To znamená, že konflikt pokračoval a smeroval k pádu vlády," vysvetlil Čekovský. Dodal, že o zámeroch platformy informovali vedenie hnutia a dočasne povereného predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽaNO).

Občiansko-demokratickú platformu, ktorá má predstavovať liberálne krídlo hnutia OĽaNO, založili desiati poslanci - Kristián Čekovský, Róbert Halák, Monika Kozelová, Anna Mierna, Anna Remiášová, Jaromír Šíbl, Tomáš Šudík, Jarmila Vaňová, Martina Brisudová a Vladimír Zajačik.

Bez nich má OĽaNO už len 37 poslancov. Dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj ponúkol dočasne poverenému premiérovi Eduardovi Hegerovi svoju funkciu pri prípadnej rekonštrukcii vlády.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie