• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Od júna mení Trenčiansky kraj cestovné poriadky v prímestskej autobusovej doprave

Od júna mení Trenčiansky kraj cestovné poriadky v prímestskej autobusovej doprave

Zmene cestovných poriadkov predchádzala aj niekoľkomesačná diskusia so zamestnávateľmi.

Optimalizáciu dopravných výkonov, ale aj vytvorenie nových spojov prináša zmena cestovných poriadkov prímestskej autobusovej dopravy v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK), ktorá začne platiť od 1. júna.

Obmedzujú sa nerentabilné spoje

Ako informoval vedúci odboru dopravy Úradu TSK Radovan Hladký, zmeny sa dotýkajú najmä spojení v okresoch Trenčín, Ilava, Bánovce nad Bebravou, Partizánske a Prievidza.

„Na jednej strane od prvého júna obmedzujeme nerentabilné spoje s výrazne nízkou frekvenciou cestujúcich, respektíve spoje, ktoré idú v súbehu s inými. Na druhej strane tarifné kilometre, ktoré sme dokázali ušetriť na nevyužívaných spojoch, použijeme na vytvorenie nových spojov medzi významnými mestami, kde dlhodobo chýbali,“ uviedol Hladký.

Posilnenie spojenia

Príkladom je posilnenie žiadaného spojenia medzi Prievidzou, Handlovou a Žiarom nad Hronom.


„Zmene cestovných poriadkov predchádzala aj niekoľkomesačná diskusia so zamestnávateľmi. Vychádzame im v ústrety a konkrétne spoje sme prispôsobili tak, aby ich mohli v maximálnej možnej miere využívať zamestnanci, dochádzajúci za prácou,“ dodal Hladký.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie