• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Ochrana verejného poriadku je v kompetencii samospráv, ohradilo sa Mikulcovo ministerstvo voči tvrdeniam Hlasu

Ochrana verejného poriadku je v kompetencii samospráv, ohradilo sa Mikulcovo ministerstvo voči tvrdeniam Hlasu

Strana Hlas-SD vyzvala Mikulca, aby poveril zodpovedné osoby urýchleným sprístupnením informačného systému.

28.4.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo vnútra (MV) SR sa ohradilo voči tvrdeniam strany Hlas-SD, v ktorých podľa nich zavádza pri tvrdeniach o kamerových systémoch, aj o tom, že dočasne poverený minister Roman Mikulec (OĽaNO) zvolal prvé zasadnutie Rady vlády pre prevenciu kriminality.

Podľa ministerstva boli počas aktuálneho volebného obdobia tieto rokovania štyri. V rámci nich bolo prijatých niekoľko strategických dokumentov, na ktorých základe boli napríklad vybudované informačné kancelárie, a prijatý bol i dokument stratégie prevencie kriminality, ktorý popisuje aj zriadenie záchytných izieb. Rezort vnútra to uviedol v tlačovej správe.

Budovanie kamerových monitorovacích systémov

Z dôvodu obmedzených zdrojov kapitoly Ministerstva vnútra SR bolo potrebné pri zostavovaní rozpočtu na roky 2020 až 2024 prehodnotiť všetky výdavky kapitoly MV SR. V uvedenom období boli prioritne zabezpečované výdavky na prevádzku a nevyhnutnú operatívu útvarov kapitoly MV SR a výdavky spojené s riešením aktuálnych situácií súvisiacich predovšetkým s pandémiou COVID 19 a v dôsledku konfliktu na Ukrajine," vysvetľuje MV SR.

Dodal však, že napriek tomu ministerstvo iniciovalo a presadilo budovanie kamerových monitorovacích systémov, z aktuálneho Operačného programu Slovensko. MV SR podotklo, že každoročné vyhlasovanie výzvy na kamerové systémy nie je obligátne. „Ochrana verejného poriadku je v kompetencii samospráv," doplnilo.

Obete trestných činov

V predmetnom období tiež ministerstvo vybudovalo z európskych zdrojov, konkrétne z Európskeho sociálneho fondu, sieť informačných kancelárií pre obete trestných činov. Vybudované boli v spolupráci so samosprávami a od roku 2020 pomohli temer trom tisíckam obetí.

Išlo najmä o násilné trestné činy, domáce násilie, podvody na senioroch i sexuálnu trestnú činnosť páchanú na deťoch. Kancelárie tiež poskytli vyše 1 500 vzdelávacích preventívnych aktivít, na ktorých sa zúčastnilo viac než 30-tisíc detí, mladých ľudí, dospelých i seniorov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie