• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Nové vedenie Slovenskej pošty má priniesť do jej riadenia viac dynamiky a skúseností

Nové vedenie Slovenskej pošty má priniesť do jej riadenia viac dynamiky a skúseností

Minister dopravy Pavol Lančarič vymenil vedenie Slovenskej pošty.

15.7.2023 (SITA.sk) - Minister dopravy Pavol Lančarič ukončil poverenie na dočasný výkon funkcie generálneho riaditeľa Slovenskej pošty, a. s., Ľubomírovi Mindekovi, ktorý súčasne vykonáva funkciu podpredsedu predstavenstva štátnej spoločnosti. Zároveň z funkcie odvolal predsedu predstavenstva Tomáša Kleina.

Vypíšu výberové konanie

Ministerstvo dopravy o tom v piatok informovalo s tým, že novým predsedom predstavenstva a zároveň generálnym riaditeľom Slovenskej pošty bude Vladislav Kupka.

Podpredsedom predstavenstva a strategickým riaditeľom spoločnosti bude Juraj Jakubovič. Obaja sú do predstavenstva spoločnosti vymenovaní dočasne, maximálne na šesť mesiacov.

Ministerstvo dopravy na obe pozície v predstavenstve vypíše výberové konanie.

Dlhoroční vrcholoví manažéri

Lančarič sa Mindekovi a Kleinovi poďakoval za ich pôsobenie vo vedení Slovenskej pošty.

„Do jej riadenia však chceme priniesť viac dynamiky a skúseností. Fungovanie pošty si vyžaduje zásadné zmeny, preto sme do predstavenstva nominovali dvoch dlhoročných vrcholových manažérov,“ uviedol k výmene na čele spoločnosti Lančarič.

Doterajší členovia predstavenstva budú pokračovať v práci pre Slovenskú poštu aj naďalej. Ľubomír Mindek sa vracia na svoju predošlú pozíciu riaditeľa sekcie IT, Tomáš Klein bude pôsobiť na novej pozícii riaditeľa pre transformáciu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie