• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Nikto nesmie sedieť za vyjednávacím stolom s pištoľou pri spánku, Pellegrini plánuje navštíviť Ukrajinu (video)

Nikto nesmie sedieť za vyjednávacím stolom s pištoľou pri spánku, Pellegrini plánuje navštíviť Ukrajinu (video)

Predseda Národnej rady o tom informoval na tlačovej besede na zahraničnej ceste v Českej republike.

30.11.2023 (SITA.sk) - Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) plánuje navštíviť v blízkej budúcnosti Ukrajinu. Na štvrtkovej tlačovej besede po stretnutí s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou však zatiaľ nevedel uviesť presný termín návštevy.

Reálne kroky

Informoval, že na budúci týždeň ho čaká zahraničná pracovná cesta do Rakúska a následne by rád zavítal aj do Európskeho parlamentu a stretol sa s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen.

Pekarovej Adamovej na stretnutí podrobne vysvetlil stanovisko Slovenska v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Požiadal som českú stranu, ak sledujú našu vnútropolitickú situáciu, aby počkali a sledovali konkrétne kroky vlády SR a nie nejaký obraz, ktorý sa o Slovensku vytvára. Reálne kroky sú tým jediným, čo môžeme do budúcna hodnotiť,“ povedal predseda Národnej rady SR po rokovaní s Pekarovou Adamovou.

Vyjednávanie mieru

Zároveň informoval, že Slovensko nezabráni produkcii munície, ktorá následne putuje nášmu východnému susedovi. Taktiež zdôraznil, že Slovensko nikdy nebude tolerovať zabratie územia suverénnej krajiny vojenskou agresiou a želal by si, aby si ukrajinskí predstavitelia mohli sadnúť za rokovací stôl a vyjednať mier s predstaviteľmi Ruska.

Nikto nesmie sedieť za vyjednávacím stolom s pištoľou pri spánku, pretože vtedy je jeho vyjednávacia pozícia slabá. Preto chápem, že Ukrajina má dostávať takú podporu - aj vojenskú, aj ekonomickú - aby mohla byť v prípade, že sa rozhodne začať rokovania o mierovom urovnaní s Ruskom, rovnocenným partnerom,“ uviedol predseda slovenského parlamentu. Taktiež si myslí, že „rozvíjajúca sa Ukrajina“ dáva veľkú príležitosť na rozvoj východného Slovenska.

Slovensko už nemôže vojensky pomôcť Ukrajine

Na štvrtkovej zahraničnej pracovnej ceste v Českej republike sa Pellegrini stretol aj s predsedom Senátu Parlamentu ČR Milošom Vystrčilom. Na tlačovej besede po stretnutí Pellegrini uviedol, že Slovensko už viac nemôže vojensky pomôcť Ukrajine, keďže vyčerpalo svoje možnosti darovania ďalších zbraňových systémov. Vláda však bude pokračovať v humanitárnej či technickej pomoci, a Ukrajinu chce vybaviť odmíňovacími systémami.

Naše spoločnosti vyrábajúce zbrojný materiál budú ďalej svoje kontrakty plniť a vláda ich nijakých spôsobom neobmedzí. Slovensko však zo svojich vlastných zásob už nemá čo Ukrajine ponúknuť. Po odovzdaní systému S-300, lietadiel MiG-29 a vozidiel bojovej pechoty už slovenská armáda nedisponuje materiálom, ktorý by sme mohli Ukrajine darovať,“ uviedol Pellegrini.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie