• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Nepriaznivá finančná situácia mesta zasiahla i košickú ZOO, v snahe ušetriť vynechá organizovanie tradičných podujatí

Nepriaznivá finančná situácia mesta zasiahla i košickú ZOO, v snahe ušetriť vynechá organizovanie tradičných podujatí

Zoologická záhrada predpokladá, že v dôsledku opatrení sa jej nepodarí dosiahnuť návštevnosť štvrť milióna návštevníkov ročne.

7.12.2023 (SITA.sk) - Nepriaznivá finančná situácia mesta Košice zasiahla i košickú zoologickú záhradu. V decembri vynechá organizovanie tradičných podujatí, ako sú Mikuláš pre deti či Vianočná ZOO.

Cieľ je minimalizovať úniky tepla

Ako v tlačovej správe ozrejmil riaditeľ ZOO Erich Kočner, cieľom je najmä úspora energií a nákladov na ne.

„Dodržať rozhodnutie mesta, že každý mestský podnik v tomto krízovom režime má povinnosť ušetriť 5 percent prevádzkových nákladov, nie je v podmienkach našej organizácie jednoduché. Teraz mám na mysli zvieratá, ktoré musia mať vytvorené adekvátne podmienky na prežitie aj v zime,“ vraví Kočner.

Dodal, že prešli všetky chovné zariadenia s cieľom minimalizovať úniky tepla, pričom si pomohli napríklad i minerálnou vatou.

„V snahe ušetriť na krmive využívame aj vlastné zdroje a začali vyraďovať zvieratá nevhodné do chovu a z vlastného odchovu aj predajom, čo ale v súčasnosti nie je cieľom ZOO,“ dodal Kočner.

Zrušené predvianočné akcie

Zoologická záhrada predpokladá, že v dôsledku týchto opatrení sa jej nepodarí dosiahnuť návštevnosť štvrť milióna návštevníkov ročne.

„Od začiatku roka do areálu zavítalo 242-tisíc ľudí. Keďže ZOO zrušila predvianočné akcie, je takmer isté, že decembrová návštevnosť bude nižšia ako obvykle,“ konštatuje. Dodáva ale, že i tak je obľúbeným turistickým a oddychovým cieľom.

„Teplomilné druhy zvierat sú síce zazimované, ale väčšina zvierat tu žije v celoročne obývaných výbehoch. K takým patria kopytníky, okrem afrických či ázijských druhov antilop či zebier. Prístupné zrakom návštevníkov sú všetky druhy šeliem a väčšina vtákov. Okrem toho ZOO v poslednom mesiaci roka ponúka za výhodných podmienok návštevu environmentálneho centra na Mojmírovej ulici,“ uzavrela.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie