• Dnes je: Sobota 18. septembra 2021 meniny má Eugénia

Nemecká vláda vyzvala obyvateľov na obmedzenie cestovania, reaguje na rast rezervácií leteniek

Nemecká vláda vyzvala obyvateľov na obmedzenie cestovania, reaguje na rast rezervácií leteniek

Hoci sa povinnosť karantény po návrate z ostrova Malorka a z ďalších španielskych destinácií zrušila, nemecká vláda dala jasne najavo, že s cestovaním nesúhlasí.

15.3.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecká vláda v pondelok vyzvala obyvateľov krajiny, aby obmedzili cestovanie počas pandémie koronavírusu.

Vláda tak reagovala na správy, že letecké firmy zaznamenali rast rezervácií letov do tradičných veľkonočných dovolenkových destinácií.

Nízkonákladový letecký prepravca Eurowings cez víkend uviedol, že pripravuje stovky dodatočných letov na ostrov Malorka počas Veľkej noci. Zároveň cestovná kancelária TUI oznámila, že otvára hotely na tomto ostrove po tom, ako nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb vypustilo Malorku zo zoznamu rizikových oblastí.

Viac o téme: Koronavírus

Výzvou je vyhnúť sa všetkému cestovaniu, ktoré nie je absolútne nevyhnutné," povedal novinárom v Berlíne hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert. Hovorkyňa nemeckého rezortu zahraničia Maria Adebahrová dodala, že zrušenie cestovného varovania „nie je nabádaním na cestovanie".

Týždenný počet nových prípadov ochorenia COVID-19 na Baleárskych ostrovoch, ktorých súčasťou je aj Malorka, klesol pod rizikovú hranicu 50 prípadov na 100-tisíc obyvateľov. Veľká časť Nemecka je však nad touto hranicou a počet prípadov koronavírusu v krajine stúpa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie