• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Nelegálna migrácia je problém Únie, nie Slovenska, Česka či Rakúska. Mikulec je rád, že sa potvrdili jeho slová

Nelegálna migrácia je problém Únie, nie Slovenska, Česka či Rakúska. Mikulec je rád, že sa potvrdili jeho slová

Minister vnútra Roman Mikulec uviedol, že je dôležité, aby do budúcna platila spoločná azylová a migračná politika EÚ.

26.11.2022 (Webnoviny.sk) - Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) je rád, že došlo na jeho slová, že nelegálna migrácia nie je problém Slovenska, Česka či Rakúska, ale problém Európskej únie (EÚ).

Šéf rezortu vnútra to povedal v piatok 25. novembra v Bruseli po rokovaní mimoriadnej Rady pre spravodlivosť a vnútorné záležitosti, kde hlavnou témou bola problematika nelegálnej migrácie.

Návratovú politiku musia sprísniť

Ako v tlačovej správe informuje hovorkyňa rezortu vnútra Zuzana Eliášová, zasadnutie zvolalo Česko ako predsednícka krajina v Rade EÚ na podnet Francúzska.

Ministri vnútra tiež diskutovali o konkrétnych krokoch na riešenie migrácie z pozície Európskej komisie i z pohľadu niektorých členských krajín.

„Trvám na sprísnení návratovej politiky, eurokomisia musí zvýšiť tlak na krajiny pôvodu a tranzitu nelegálnych migrantov. Očakávam tiež akčný plán EÚ na riešenie migrácie pre západobalkánsku trasu," uviedol Mikulec.

Rezort vnútra dodal, že Slovensko sa aktívne podieľa na ochrane Európy pred nelegálnymi migrantmi napríklad tým, že 40 slovenských policajtov chráni maďarsko-srbskú hranicu, slovenskí policajti pôsobia aj na maďarskom vnútrozemí v zmiešaných hliadkach a taktiež sa kontrolujú vlaky na území Maďarska i Slovenska.

Komisia predstavila akčný plán

Roman Mikulec zároveň poprosil české predsedníctvo, aby do rokovacích tém zaradila aj uplatňovanie readmisnej dohody medzi EÚ a Srbskom, ktorú podľa neho niektoré krajiny eurobloku neuplatňujú.

Eliášová ďalej informovala, že tento týždeň Európska komisia predstavila akčný plán na riešenie otázky migrácie v centrálnom Stredomorí a podobný plán chce predložiť aj pre západobalkánsku trasu.

„To bola aj jedna z požiadaviek ministrov vnútra voči eurokomisii, pričom exekutíva EÚ by mala pripraviť uskutočniteľné plány. Potrebujeme rýchlu implementáciu krokov, aby sme migráciu zastavili tam, kde vzniká a neriešili ju vo vnútri EÚ a nemuseli sme zavádzať kontroly na vnútorných hraniciach, ako k tomu dochádza teraz," zdôraznil Mikulec.

V závere dodal, že je dôležité, aby do budúcna platila spoločná azylová a migračná politika EÚ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie