• Dnes je: Piatok 20. mája 2022 meniny má Bernard

Najvyšší súd bude v pondelok rozhodovať o väzbe pre štvoricu z kauzy „Agentúra“

Najvyšší súd bude v pondelok rozhodovať o väzbe pre štvoricu z kauzy „Agentúra“

Špecializovaný trestný súd v piatok 21.

25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR vytýčil na pondelok 31. januára verejné zasadnutie, na ktorom by mal rozhodovať o sťažnosti prokurátora proti nevzatiu do väzby štvorice obvinených z kauzy známej ako Agentúra. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Do väzby nevzali ani jedného obvineného

Špecializovaný trestný súd v piatok 21. januára nevzal do väzby bývalého šéfa Inšpektorátu práce v Nitre Róberta B., bývalých príslušníkov Kriminálneho úradu finančnej správy Mariána Z. a Karola C. ako ani bývalého policajta Mária Š. Sudkyňa totiž ani u jedného zo štyroch obvinených nezistila dôvody kolúznej väzby, teda väzby pre hrozbu ovplyvňovania svedkov.

U obvineného Karola C. súd zároveň nezistil ani dôvod útekovej väzby a u obvineného Mária Š. nebol zistený ani dôvod preventívnej väzby. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Po obvinenom policajtovi pátrajú

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila v utorok 18. januára počas akcie Agentúra 12 osôb z 11 skutkov. Obvinené sú pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnú trestnú činnosť a pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Medzi obvinenými sú napríklad aj bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard S. alebo František D. ml., neprávoplatne odsúdený za objednávky vrážd na 25 rokov väzenia. Po obvinenom bývalom policajtovi Marekovi M. vyhlásili pátranie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie