• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Na Ukrajine padlo ďalších takmer 900 ruských vojakov, Moskva prišla aj o 21 delostreleckých systémov

Na Ukrajine padlo ďalších takmer 900 ruských vojakov, Moskva prišla aj o 21 delostreleckých systémov

Počet obetí v radoch ruských ozbrojených síl od začiatku vojny vzrástol na vyše 307-tisíc.

7.11.2023 (SITA.sk) - Počas uplynulého dňa na Ukrajine podľa Kyjeva padlo 890 ruských vojakov. Počet obetí v radoch ruských ozbrojených síl sa tak od začiatku vojny zvýšil na 306 860, uviedol v utorok na Facebooku ukrajinský generálny štáb.

Za uplynulý deň Moskva podľa neho prišla aj o päť tankov, šestnásť obrnených bojových vozidiel pechoty, dvadsaťjeden delostreleckých systémov a dva raketomety.

Od začiatku invázie na Ukrajinu Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 5 293 tankov, 9 974 obrnených bojových vozidiel pechoty, 7 410 delostreleckých systémov a 869 raketometov.

Zelenskyj oznámil zmenu vojenskej stratégie Ukrajincov a priznal pomalý pokrok, sú však stále motivovanejší než Rusi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Ukrajina zvažuje zmenu svojej vojenskej stratégie a ešte raz zopakoval, že vojna sa nedostala do patovej situácie. Vyhlásil to v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News.

„Naša armáda prichádza s rôznymi plánmi, s rôznymi operáciami, aby napredovala rýchlejšie a nečakane zasiahla Ruskú federáciu... Oni (Rusi, pozn.) si mysleli, že nám dajú mat, ale to sa nestalo. Nemyslím si, že nastal pat,“ povedal Zelenskyj.

Ukrajinský líder v rozhovore priznal, že pokrok Ukrajiny vo vojne je pomalý a v dôsledku dlhotrvajúceho konfliktu je „únava“.

Trvá však na tom, že ukrajinskí vojaci sú „stále viac motivovaní než akíkoľvek Rusi, ktorí nás prišli na Ukrajinu zabiť“.

Ukrajina sa podľa Kulebu naďalej snaží presvedčiť Nemecko, aby jej dodalo rakety Taurus


Ukrajina naďalej tlačí na Nemecko, aby jej dodalo rakety dlhého doletu Taurus. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmytra Kulebu v rozhovore pre denník Welt.


„Otázka rakiet Taurus pre nás ešte nie je uzavretá a pracujeme na nej,“ uviedol šéf ukrajinskej diplomacie.


Nemecká vláda zatiaľ odmieta dodať Ukrajine zbrane s dlhým doletom. Svoje odmietnutie odôvodňuje obavami zo zatiahnutia do vojny s Ruskom. Rakety Taurus majú dolet približne 500 kilometrov.


Ďalším argumentom Berlína pre odmietnutie poskytnutia rakiet Taurus je obava z toho, že by zasiahli územie Ruskej federácie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 23. február 2024

horoskopy na dnes piatok 23 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 23. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Zosilnený vzťah k štúdiu, ako aj potreba zmeny vás bude dostatočne napĺňať, takže sa dnes určite nudiť nebudete. Pripravuje sa neobyčajný zážitok, ak k nemu prispejete.

Býk 21.4. - 21.5.

Všímajte si okolie a dbajte na to, aby vaša odvaha a odhodlanie neprekročili únosnú mieru. Vyhnite sa možným konfliktom, ktoré dnes naozaj nepotrebujete. Zoznámite sa s istou šikovnou osobou.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Pred vami sú zmeny v citovej oblasti. Očakávajú vás nepríjemné rozhovory. Pri rozhodnutiach postupujte veľmi opatrne. Asi ešte niečo zachránite.
Všetky Horoskopy pre Piatok 23. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie