• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Na Slovensku vzniká nová paneurópska strana, chce zmeniť starý model politiky (foto)

Na Slovensku vzniká nová paneurópska strana, chce zmeniť starý model politiky (foto)

Nová strana je presvedčená, že tak, ako funguje teraz politika na Slovensku, nemôže fungovať.

26.5.2023 (SITA.sk) - Predstavitelia Volt Europa, paneurópskeho politického hnutia, sa v piatok pridali k spoluzakladateľom Volt Slovensko, aby začali proces registrácie Volt Slovensko ako politickej strany.

Zmena myslenia

Cieľom Volt Slovensko je dokázať verejnosti, že existujú ľudia, ktorým môžu dôverovať, ktorí vedia, ako robiť lepšie európsku politiku inkluzívnym, udržateľným a spoľahlivým spôsobom.

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať už v roku 2024. Informovali o tom predstavitelia Volt Slovensko a Volt Europa na piatkovej tlačovej besede.

„Je čas, aby sme začali myslieť nielen ako Slováci, ale aj ako Európa," uviedol spolupredseda Volt Slovensko Rick Zedník.

Európske hnutie

„Musíme hľadať riešenia spolu, ako Európa. Sme európske hnutie, ktoré definuje riešenia cezhraničnou spoluprácou. Starý model politiky je prekonaný a je načase, aby bola Slovákom ponúknutá nová možnosť a tou je práve Volt Slovensko,"  upresnila spolupredsedníčka Volt Slovensko Lucia Kleštincová.

Volt vyzýva ľudí, aby s nimi začali meniť politiku a odomkli nevyužitý potenciál Európy. Spolupredsedníčka Volt Europa Francesca Romana D Antuono podotkla, že sú odhodlaní ovplyvňovať politiku, ktorej cieľom bude budovať udržateľnejšie, demokratickejšie a rovnocennejšie príležitosti pre Slovákov.

Volt bol založený pred viac ako piatimi rokmi. V roku 2019 sa Volt prvýkrát zúčastnil na eurovoľbách, v ktorých zvolili Damiana Boselagera ako prvého zástupcu Voltu v Európskom parlamente.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie