• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Na severe Oravy po vyše 20 hodinách vypátrali trosky strateného lietadla (foto)

Na severe Oravy po vyše 20 hodinách vypátrali trosky strateného lietadla (foto)

Trosky malého motorového lietadla, ktoré spadlo na severe Oravy.

Viac ako dvadsaťhodinové pátranie po malom motorovom lietadle na Orave sa skončilo. Ako informoval Oravský záchranný systém, pomocou vrtuľníka sa podarilo lietadlo lokalizovať.

„Pilot bol, žiaľ, nájdený mŕtvy. Ďakujem všetkým dobrovoľníkom za pomoc a polícii za spoluprácu,“ uviedli záchranári.

Malé motorové lietadlo s označením OMM199 sa stratilo z radarov vo štvrtok 18. mája krátko pred 19:00. Podľa policajných informácií mal lietadlo riadiť maďarský pilot, ktorý štartoval v Topoľčanoch a smeroval do Poľska.

Na mieste viac ako stovka ľudí

Ako už skôr informoval Igor Janckulík z Oravského záchranného systému, do pátrania v širšom okolí Oravskej Lesnej sa zapojila viac ako stovka ľudí. V nočných hodinách sa pridali aj horskí záchranári, ktorí prehľadávali oblasť od Flajšovej cez Okrúhlicu smerom na Oravskú Lesnú.

Pilot bol z Maďarska

„Z Leteckého úradu Slovenskej republiky sme vo štvrtok 18. mája krátko po 20:00 prebrali na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline nepotvrdenú informáciu o páde malého lietadla označenia OMM199 s poslednou spresnenou lokalizáciou v čase o 18:43 preletom nad vrcholom Okruhlica. V lietadle mal byť iba pilot štátnej príslušnosti Maďarskej republiky,“ uviedla k prípadu krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.


Doplnila, že na miesto boli okamžite vyslané všetky dostupné sily a prostriedky. „O pomoc a spoluprácu bola požiadaná Horská záchranná služba Malá Fatra a Smokovec, Hasičský a záchranný zbor, dobrovoľníci a dobrovoľné hasičské zbory zo všetkých priľahlých obcí ako aj Orava Rescue systém,“ dodala Šefčíková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie