• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Mýtny tender trvá vyše dvoch rokov, diaľničiari musia opäť vyhodnotiť cenovú ponuku CzechTollu

Mýtny tender trvá vyše dvoch rokov, diaľničiari musia opäť vyhodnotiť cenovú ponuku CzechTollu

NDS už skôr oznámila, že jej ÚVO znova nariadil nanovo vyhodnotiť mýtny tender s tým, že preto stále nemôže vyhlásiť víťaza.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) má v tendri na vybudovanie nového elektronického mýtneho systému a služby technickej podpory opäť vyhodnotiť cenovú ponuku úspešného uchádzača z hľadiska jej mimoriadne nízkej výšky.

Zároveň má uňho znova preskúmať požiadavky na zákazku v prípade licencie k informačnému systému.

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) to nariadil na základe nových námietok neúspešného účastníka súťaže proti predošlému, druhému vyhodnoteniu ponúk.

Tender trvá už dva a pol roka

Ako vyplýva zo zverejneného rozhodnutia ÚVO, diaľničiari ho majú vykonať do 60 dní od jeho právoplatnosti z 22. mája. Zvyšnú časť námietok úrad zamietol. Mýtny tender trvá už dva a pol roka, od vyhlásenia v decembri 2020.


Námietky podal uchádzač na treťom mieste podľa doterajších dvoch vyhodnotení ponúk v mýtnom tendri z vlaňajšieho mája a januára tohto roka. Ide o slovenskú spoločnosť Data System Soft 2, spol. s r.o., s ponukou zhruba 38,4 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Najnižšiu cenu navrhla česká spoločnosť CzechToll, s.r.o., a to 13,8 milióna eur bez DPH. Podľa diaľničiarov ponúkla najlepší pomer ceny a kvality za celú zákazku a určili ju za úspešnú aj po poslednom opakovanom vyhodnotení.

Odhadovaná hodnota bola vyše 40 miliónov


Subdodávateľom CzechTollu je SkyToll, a. s., ktorý vyberá mýto na Slovensku. Na druhom mieste zostala medzinárodná skupina dodávateľov Vendeka Group na čele s českou firmou Optokon, a. s., s cenou 15,8 milióna eur bez DPH.


Celková cena zákazky mala pri hodnotení váhu maximálne 65 bodov a odozva služieb prevádzkovej podpory elektronického mýtneho systému 35 bodov. Odhadovaná hodnota zákazky plánovanej na viac ako jedenásť rokov bola 41,8 milióna eur bez DPH, vrátane opcie na päť rokov.

NDS už skôr oznámila, že jej ÚVO znova nariadil nanovo vyhodnotiť mýtny tender s tým, že preto stále nemôže vyhlásiť víťaza.

Diaľničiari rozhodnutie rešpektujú

„Národná diaľničná spoločnosť rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie rešpektuje,“ uviedla v polovici mája hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.


Diaľničiari v rozsiahlom zdôvodnení ÚVO identifikovali viacero závažných chýb, ktoré žiadajú od úradu odstrániť.


„Zároveň sme okamžite pristúpili k opakovanému vyhodnoteniu verejnej súťaže,“ podotkla Žgravčáková. Aktuálne rozhodnutie ÚVO bude mať vplyv na nastavený časový harmonogram implementácie nového mýta na Slovensku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie