• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Musk prikázal vypnúť satelitnú sieť Starlink, prerušil tak ukrajinský tajný útok na ruskú flotilu

Musk prikázal vypnúť satelitnú sieť Starlink, prerušil tak ukrajinský tajný útok na ruskú flotilu

Po tom, čo Rusko vo februári minulého roka narušilo ukrajinské komunikačné systémy, Musk súhlasil, že Ukrajine poskytne satelitné terminály Starlink vyrobené spoločnosťou SpaceX, ktoré sa stali kľúčovými pre ukrajinské vojenské operácie.

Multimiliardár Elon Musk tajne nariadil svojim inžinierom, aby minulý rok vypli jeho satelitnú komunikačnú sieť Starlink neďaleko pobrežia okupovaného ukrajinského polostrova Krym, aby prerušili ukrajinský tajný útok na ruskú námornú flotilu. Ako referuje spravodajský web CNN, v biografii o excentrickom podnikateľovi s názvom Elon Musk to napísal spisovateľ Walter Isaacson.

Strach z jadrových zbraní

Keď sa ukrajinské ponorkové drony s výbušninami priblížili k ruskej flotile, „stratili spojenie a neškodne sa vyplavili na breh“, píše Isaacson v knihe, ktorá by mala vyjsť vo vydavateľstve Simon & Schuster 12. septembra.

Muskovo rozhodnutie, po ktorom ho ukrajinskí úradníci prosili, aby satelity znova zapol, bolo vraj vyvolané akútnym strachom, že Rusko odpovie na ukrajinský útok na Krym jadrovými zbraňami. Musk sa toho podľa Isaacsona začal báť po rozhovoroch s poprednými ruskými predstaviteľmi.

Nový pohľad na Muska

Nová kniha od Isaacsona, autora uznávaných biografií Stevea Jobsa a Alberta Einsteina, poskytuje nový pohľad na Muska a na to, ako ho jeho existenciálny strach z rozpútania rozsiahlejšej vojny dohnal k tomu, že odmietol ukrajinské požiadavky na systémy Starlink, ktoré by mohli použiť na útok na Rusov.


Po tom, čo Rusko vo februári minulého roka narušilo ukrajinské komunikačné systémy, Musk súhlasil, že Ukrajine poskytne satelitné terminály Starlink vyrobené spoločnosťou SpaceX, ktoré sa stali kľúčovými pre ukrajinské vojenské operácie.

Aj keď boli ukrajinské mobilné telefóny a internetové siete zničené, terminály Starlink umožnili Ukrajine bojovať a udržať si spojenie. Keď však Ukrajina začala používať terminály Starlink na ofenzívne operácie voči Rusku, Musk začal toto rozhodnutie prehodnocovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie