• Dnes je: Piatok 23. februára 2024 meniny má Roman(a)

Mučenie či znásilnenie zažilo približne 90 percent ukrajinských vojnových zajatcov, Rusko odmieta obvinenia

Mučenie či znásilnenie zažilo približne 90 percent ukrajinských vojnových zajatcov, Rusko odmieta obvinenia

Dôkazy o týchto hrôzach sa našli na všetkých oslobodených územiach, len v Chersonskej oblasti bolo 11 mučiarní.

8.9.2023 (SITA.sk) - Približne 90 % ukrajinských vojnových zajatcov bolo vystavených mučeniu, znásilneniu, hrozbám sexuálneho násilia alebo iným formám krutého a neľudského zaobchádzania. Vo štvrtok to povedal ukrajinský generálny prokurátor Andrij Kostin. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Našli dôkazy o týchto hrôzach

Ukrajina našla „dôkazy o týchto hrôzach na všetkých oslobodených územiach“, vyjadril sa Kostin počas stretnutia s osobitnou spravodajkyňou Organizácie Spojených národov (OSN) pre mučenie Alice Kill Edwards.

Len v Chersonskej oblasti bolo zaznamenaných 11 mučiarní. V Charkovskej oblasti je otvorené vyšetrovanie takmer 100 prípadov mučenia, v ktorých bolo identifikovaných viac ako 700 obetí,“ povedal Kostin s tým, že v prípadoch týkajúcich sa rôznych foriem mučenia bolo identifikovaných 156 podozrivých a obžaloby na súd podali proti 114 z nich.

Vinníkom je ruský vojenský personál

Medzi podozrivými je podľa Kostina „ruský vojenský personál a predstavitelia okupačných orgánov“ a podľa jeho slov už za mučenie a kruté zaobchádzanie ako vojnové zločiny odsúdili 35 osôb. Generálny prokurátor v tejto súvislosti vyzval svetové spoločenstvo, aby „zničilo ruskú mašinériu mučenia a zabezpečilo potrestanie každého z jej účastníkov“.

Rusko napriek obrovskému množstvu dôkazov opakovane odmieta obvinenia z mučenia a porušovania ľudských práv na Ukrajine. K najnovšej správe sa zatiaľ ruskí predstavitelia nevyjadrili.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie