• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Ministerka Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu, kritizuje Milanová

Ministerka Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu, kritizuje Milanová

Michal Šipoš je presvedčený, že ministerka kultúry je ukážkou nekompetentnosti ministrov vlády Roberta Fica.

12.2.2024 (SITA.sk) - Martina Šimkovičová (nominantka SNS) nemá na poste ministerky kultúry čo hľadať. Uviedlo to hnutie Slovensko s tým, že neotvorenie mimoriadnej schôdze na jej odvolanie z funkcie ich neprekvapilo. „Odvolanie hviezdy dezinformačnej scény Šimkovičovej však podporíme pri najbližšej príležitosti," vyhlásilo hnutie.

Zahraničná cesta Šimkovičovej

Bývalá ministerka kultúry Natália Milanová (hnutie Slovensko) uviedla, že vedeli, že sa schôdza neotvorí a že ministerka kultúry je v zahraničí na konferencii v Abu Dhabi, ktorá sa koná od 13. do 15. februára.

„Nevieme síce, prečo jej zahraničná cesta trvá až do 17.2., ale to nám určite ozrejmí sama po návrate. My jej dovtedy zaželáme láskyplného Valentína za peniaze nás všetkých," doplnila Milanová a pokračovala s tým, že Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu.

100 dní ministerky vo funkcii

Taktiež avizované zmeny ako rozdelenie RTVS, zlúčenie verejnoprávnych fondov AVF, FPU a Kultminor sú podľa nej čiste účelové.

„Obnovenie spolupráce s Ruskom a Bieloruskom, ktorú sme zakázali, zrušenie verejných vypočutí na posty riaditeľov a riaditeliek organizácií, zrušenie dotačnej schémy na boj proti dezinformáciám, status podnecujúci nenávisť, to je len zlomok zla, ktoré stihla za tých necelých 100 dní napáchať," doplnila Milanová.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš je presvedčený, že ministerka kultúry je ukážkou nekompetentnosti ministrov vlády Roberta Fica (Smer-SD). „Pani Šimkovičová robí hanbu a devastuje kultúru od prvého dňa od nástupu do funkcie. Správa sa ako autokrat, stihla nám urobiť medzinárodnú hanbu v Česku aj v Rakúsku, naďalej konšpiruje v dezinformačných médiách. Toto si naša kultúra rozhodne nezaslúži," uzavrel Šipoš.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie