• Dnes je: Sobota 24. júla 2021 meniny má Vladimír

Matovič oznámil skvelé správy: Tlačová konferencia po rokovaní vlády (video)

Matovič oznámil skvelé správy: Tlačová konferencia po rokovaní vlády (video)

Slovensko má zakontrahovaných dostatok vakcín pre 85 percent dospelých ľudí. Na tlačovej konferencii o tom informoval premiér Igor Matovič (OĽANO).

Slovensko má dostatok vakcín na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 od firiem Pfizer/BioNTech a Moderna.

Má zakontrahovaných dostatok vakcín pre 85 percent dospelých ľudí. Na tlačovej konferencii o tom informoval premiér Igor Matovič (OĽANO). Dodal, že očkovať sa tak môže 3,7 milióna ľudí.

Budúci týždeň budeme otvárať 4 vakcinačné centrá v Bratislave, keďže je tu oveľa väčší záujem o vakcináciu ako v ostatných častiach Slovenska.


Tlačová konferencia predsedu vlády SR Igora Matoviča a ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího.


Téma: Milióny nových vakcín.Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) uviedol, že dôchodcom nad 85 rokov by s registráciou na očkovanie mali pomôcť ostatní. Vyzval občanov, aby pomohli s online registráciou svojich blízkych v uvedenom veku na termín očkovania.

Podľa šéfa rezortu zdravotníctva sa môže stať, že pre nedostatok registrácií nebudú naplno využité kapacity v očkovacích centrách. Ľudia by si preto podľa Krajčího mali na stránke korona.gov.sk pozrieť, v ktorých očkovacích centrách sú voľné kapacity a zaregistrovať tam svojich blízkych vo veku nad 85 rokov.


Na stránke sú uvedené aj presné termíny, kedy a kde je možné sa na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prihlásiť. Krajčí dodal, že aktuálne sú voľné očkovacie kapacity najmä na východe Slovenska.


Zákaz vychádzania bude platiť aj 25. a 26. januára. V stredu o tom rozhodla vláda na svojom rokovaní. Následne zákaz vychádzania potrvá do 7. februára.Európa obchoduje s vakcínami proti COVID-19, sú drahé a je ich málo. Koľko stoja a majú ich slovenské nemocnice dostatok?

Konečne vieme, ako dlho bude účinkovať vakcína proti COVID-19. Aspoň tá od Moderny


Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy

Záhadné šírenie nového kmeňa COVID-19: Slovenské hranice ostávajú otvorené, cestovné obmedzenia nemajú zmysel

Najčastejšie otázky o očkovaní proti COVID-19. Kedy na mňa príde rad a môžem vakcíny kombinovať?

Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


Počasie