• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Marian Kočner trvá na tom, že Ján Kuciak ho nijako neohrozoval a preto nemal dôvod objednať jeho vraždu

Marian Kočner trvá na tom, že Ján Kuciak ho nijako neohrozoval a preto nemal dôvod objednať jeho vraždu

Reagoval tým na tvrdenie prokurátorov, že práve Kuciakova práca bola dôvodom, prečo si objednal jeho likvidáciu.

12.5.2023 (SITA.sk) - Podnikateľ Marian Kočner trvá na tom, že práca investigatívneho novinára Jána Kuciaka ho nijako neohrozovala. Uviedol to dnes vo svojej záverečnej reči v rámci procesu týkajúceho sa vraždy novinára pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

"Želaný páchateľ"

Reagoval tým na tvrdenie prokurátorov, že práve Kuciakova práca bola dôvodom, prečo si obžalovaný objednal jeho likvidáciu. Podľa Mariana Kočnera však Kuciakove články nevybočovali z toho, čo o ňom písali iní novinári.

"Vôbec som nebol konsternovaný z článkov Jána Kuciaka," povedal obžalovaný. Doplnil, že za 30 rokov jeho konfrontácie s novinármi nikdy neprerástli do fyzického rozmeru. Zároveň kritizoval, že v kauze vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho bol vopred vytipovaný ako želaný páchateľ. Účelom je podľa Mariana Kočnera kryť trestnú činnosť svedka Zoltána Andruskóa.

Prokurátorov zabiť nechcel

Kuciak podľa Mariana Kočnera mohol ohrozovať vplyvnú zločineckú skupinu, ktorá pôsobila na južnom Slovensku. Pripomenul, že za podobných okolností zmizol v roku 2008 novinár Pavol Rýpal. "To má tiež modus operandi Jána Kuciaka," skonštatoval.

Takisto odmietol, že by mal motiváciu zabiť Žilinku, Lipšica alebo Šufliarskeho. "Ja som chcel dokázať v trestnom konaní, že Lipšic ako minister vnútra porušoval zákon," uviedol Marian Kočner. Doplnil, že Andruskó si objednávku vraždy Lipšica vymyslel preto, aby ho do veci nespochybniteľne namočil, keďže spory Mariana Kočnera a Lipšica boli známe.

Vyhlásenie obžalovaných

Na konci svojej záverečnej reči Marian Kočner vyhlásil, že nie je svätec, ale nie je ani vrah. Doplnil, že zároveň nie je ani hlupák. "Vražda osôb z verejného života, ktorých identita by ukazovala na mňa, by znamenalo, že sa rovno môžem ísť udať polícii," dodal obžalovaný.

Alena Zsuzsová zdôraznila, že už po stýkrát opakuje, že si žiadnu vraždu neobjednala. "Existuje na to nejaká komunikácia, nejaký svedok, nejaký kamerový záznam? Neexistuje nič," zdôraznila.

Návrh trestov

Prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry navrhli v záverečných rečiach v utorok 9. mája obžalovaným Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej doživotné tresty väzenia a tiež tresty prepadnutia majetku.

Dušanovi Kr., ktorý je obžalovaný v prípade prípravy vrážd, navrhli prokurátori trest 25 rokov väzenia a spoluobžalovanému Darkovi D. trest 17 rokov väzenia. Súd by rozsudok mohol vyniesť v piatok 19. mája.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie