• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôb

Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôb

Skupina cestovala do Mzuzu na pohreb bývalého vládneho ministra.

11.6.2024 (SITA.sk) - Malawijský viceprezident Saulos Chilima a deväť ďalších ľudí zahynulo pri havárii malého vojenského lietadla. V utorok to v štátnej televízii oznámil prezident Lazarus Chakwera s tým, že stroj našli po dni pátrania „úplne zničený" v kopcovitom teréne pri meste Mzuzu a všetci na palube zomreli pri náraze.

Okrem 51-ročného Chilimu bola na palube lietadla aj bývalá prvá dáma Shanil Dzimbiri. V lietadle bolo dovedna sedem pasažierov a traja členovia posádky.

Lietadlo odletelo v pondelok ráno z hlavného mesta Lilongwe, ale asi o 45 minút neskôr nedokázalo pristáť na medzinárodnom letisku Mzuzu asi 370 kilometrov severne.

Leteckí dispečeri povedali lietadlu, aby sa nepokúšalo pristáť na letisku v Mzuzu pre zlé počasie a zlú viditeľnosť, a požiadali ho, aby sa otočilo späť do Lilongwe. Kontrola letovej prevádzky potom stratila kontakt s lietadlom a to zmizlo z radarov. Oblasť havárie prehľadávalo zhruba 600 vojakov, policajtov a lesníkov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie