• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Maďarsko podpísalo nové dohody s Moskvou o ruských energiách, väčšina členských štátov sa však od Putina dištancuje

Maďarsko podpísalo nové dohody s Moskvou o ruských energiách, väčšina členských štátov sa však od Putina dištancuje

Na tejto fotke, ktorú zverejnilo komunikačné oddelenie Rosatomu, vľavo Alexey Likhachev, generálny riaditeľ Štátnej atómovej energetickej korporácie Rosatom, a Peter Szijjarto, minister zahraničných vecí a obchodu Maďarska

Maďarsko v utorok podpísalo nové dohody s cieľom zabezpečiť si pokračovanie prístupu k ruským energiám.

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na tlačovej konferencii v Moskve povedal, že ruská štátna energetická spoločnosť Gazprom súhlasila s tým, že Maďarsko v prípade potreby bude dovážať objemy zemného plynu nad rámec tých, ktoré dohodlo v dlhodobom kontrakte.

Zastropovaná cena

Cena plynu, ktorý má do Maďarska prúdiť cez plynovod Turkstream, bude zastropovaná na úrovni 150 eur za kubický meter, uviedol Szijjártó.

Cesta šéfa maďarskej diplomacie do ruského hlavného mesta je pre predstaviteľa krajiny Európskej únie nezvyčajná. Väčšina členov 27-člennej Únie sa dištancuje od ruského prezidenta Vladimira Putina pre jeho inváziu na Ukrajinu a snaží sa zbaviť sa závislosti od ruských fosílnych palív.

Nevyhnutná spolupráca

Počas návštevy Moskvy sa Szijjártó stretol s ruským vicepremiérom pre energetiku Alexandrom Novakom a generálnym riaditeľom ruskej štátnej spoločnosti Rosatom podnikajúcej v jadrovej energetike Alexejom Lichačovom.

„Ak je otázka dodávok energií fyzickou otázkou a nie politickou alebo ideologickou, či sa to niekomu páči alebo nie, Rusko a spolupráca s Ruskom zostane nevyhnutná pre energetickú bezpečnosť Maďarska,“ povedal Szijjártó.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie