• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Lyžiarske strediská už pripravujú odberné miesta, v Tatrách pristáli prvé mobilné kontajnery

Lyžiarske strediská už pripravujú odberné miesta, v Tatrách pristáli prvé mobilné kontajnery

V rámci prevencie sa pri nástupe do hotela alebo na lanovku musia návštevníci preukázať potvrdením o negatívnom výsledku testu nie starším ako 72 hodín.

Priamo v lyžiarskych strediskách Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso boli v piatok inštalované mobilné kontajnery pripravovaných odberných miest.

Od budúceho týždňa v nich bude spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR) zabezpečovať antigénové testovanie na COVID-19.

Potvrdenie o negatívnom výsledku

V rámci prevencie sa pri nástupe do hotela alebo na lanovku musia návštevníci preukázať potvrdením o negatívnom výsledku testu nie starším ako 72 hodín. Informoval Marián Galajda, hovorca TMR.


„Od utorka budúceho týždňa by sme chceli mať v prevádzke vlastné testovacie body v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a aj v Jasnej. Kým v prípade Vysokých Tatier pôjdeme cestou mobilných kontajnerov, v prípade Jasnej pripravujeme odberné miesto v jednom z objektov priamo na Bielej púti. Cieľom je urobiť maximum pre bezpečnosť lyžovačky a zimných pobytov našich klientov,“ informoval Juraj Chovaňák, riaditeľ marketingu TMR.

Časy a odberné miesta

Presné prevádzkové časy a umiestenie mobilných odberných miest nájdu hostia na webových stránkach stredísk www.jasna.sk a www.vt.sk. Aj naďalej zostáva v platnosti odporúčanie, aby sa ľudia mieriaci za lyžovačkou alebo pobytmi v horách, dali otestovať ešte v mieste trvalého bydliska.


„Má to niekoľko výhod – dostanú sa bez zdržiavania na svah alebo na ubytovanie, vyhnú sa možným čakacím dobám, v prípade pozitívneho testu môžu situáciu riešiť ihneď a doma bez komplikácií s cestovaním,“ vysvetľuje Igor Mráz, riaditeľ stredísk TMR na Liptove.


V súčasnosti sú v prevádzke lyžiarske strediská: Jasná (11 zjazdoviek), Štrbské Pleso (tri zjazdovky) , Tatranská Lomnica (päť zjazdoviek), v prevádzke je aj pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok a visutá lanovka na Lomnický štít. Otvorené sú všetky hotely siete TMR hotels v Jasnej a vo Vysokých Tatrách.

Koronavírus sa počas lyžovanie zrejme nebude šíriť, riziko však predstavujú strediská aj vleky

Ako sa liečiť z COVID-19 v domácom prostredí?

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie