• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Lipšicovo vyjadrenie o odstúpení z postu špeciálneho prokurátora je farizejské, tvrdí minister vnútra Šutaj Eštok

Lipšicovo vyjadrenie o odstúpení z postu špeciálneho prokurátora je farizejské, tvrdí minister vnútra Šutaj Eštok

Predseda vlády Robert Fico po stredajšom rokovaní vlády potvrdil, že rušia Úrad špeciálnej prokuratúry

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) považuje vyjadrenia špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica o tom, že by sa vzdal svojho postu, za farizejské.

Lipšic nemal byť špeciálnym prokurátorom

Uviedol to v relácii periodika Plus jeden deň Teraz takto. Zdôraznil, že už pred voľbami boli toho názoru, že Lipšic sa špeciálnym prokurátorom nikdy nemal stať a vláda Igora Matoviča (hnutie Slovensko) účelovo zmenila zákon, aby sa ním mohol stať.

„Daniel Lipšic sa mal vtedy postaviť a povedať nie, on nechce byť na čele špeciálnej prokuratúry. Urobil presný opak, pretože zmyslom jeho života je pomsta, pomsta voči ľuďom, ktorí sú dnes vo vláde,“ tvrdí minister Šutaj Eštok.

Doplnil, že špeciálna prokuratúra nie je len o Lipšicovi, ale sú tam aj ďalší prokurátori. Vidí potrebu systémovej zmeny.


„To nie je iba kvôli Danielovi Lipšicovi, ale preto, že Úrad špeciálnej prokuratúry stratil svoje poslanie, prestal sa správať tak, ako sa má správať,“ myslí si Šutaj Eštok. Dodal, že Lipšic je podľa neho „na temnej strane“.

Slovensko sa rozhodne samé

Na margo toho, že zachovanie Úradu špeciálnej prokuratúry podporuje aj zahraničie, si Šutaj Eštok myslí, že Slovensko je suverénny štát, ktorý sa sám rozhodne, aké inštitúcie v rámci trestného konania tu budú pôsobiť. Šéf rezortu vnútra sa tiež vyjadril, že víta snahu premiéra Roberta Fica a ministra spravodlivosti Borisa Suska (obaja Smer-SD), že navštívili Brusel, aby o tejto téme diskutovali.


Predseda vlády Robert Fico po stredajšom rokovaní vlády potvrdil, že rušia Úrad špeciálnej prokuratúry, no Špecializovaný trestný súd ostane súčasťou súdnictva. Prípady ÚŠP by mali prejsť pod príslušné krajské a okresné prokuratúry. Zdôraznil, že toto všetko avizovali už v predvolebnom období.

Úrad sa jednoducho nedá opraviť

„Úrad Špeciálnej prokuratúry sa jednoducho nedá opraviť,“ skonštatoval premiér. „Lipšic tam vošiel ako losos z mora, sa tam ‚vytrel? na tom úrade a zanechal tam po sebe desiatky podobných prokurátorov ako je on,“ vyjadril sa Fico na adresu špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.


Právomoc nad vyšetrovaním trestnej činnosti patriacej do pôsobnosti Špecializovaného trestného súdu sa má od 15. januára vrátiť krajským prokuratúram a dohľad nad ich činnosťou Generálnej prokuratúre SR. Vyplýva to zo zmien Trestného zákona, ktoré v stredu 6. decembra s pripomienkami odobrila vláda. Podľa ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD) je dôvodom zrušenia ÚŠP fakt, že sa stal systémovo zaujatým a len personálne zmeny by túto situáciu neriešili.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie