• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Líderkou kandidátnej listiny Demokratov je Letanovská, obáva sa aj vytrhnutia zo Západu či návratu mafie (video)

Líderkou kandidátnej listiny Demokratov je Letanovská, obáva sa aj vytrhnutia zo Západu či návratu mafie (video)

Letanovská vyjadrila obavy, že po voľbách nebude mať kto pomôcť najzraniteľnejším či už so zdražovaním, vysokou infláciou alebo chudobou.

3.7.2023 (SITA.sk) - Líderkou kandidátnej listiny strany Demokrati je primárka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Andrea Letanovská. Z druhého miesta kandiduje predseda strany a bývalý premiér Eduard Heger a z tretieho miesta kandiduje občianska aktivistka Andrea Cocherová.

Letanovská predstavila kandidátku Demokratov na pondelkovej tlačovej besede. Zo štvrtého miesta kandiduje bývalý minister obrany Jaroslav Naď, za ním nasleduje poslankyňa Národnej rady SR Jana Žitňanská, poslanec a bývalý primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár.

Šeliga na siedmom mieste

Siedme miesto patrí poslancovi a právnikovi Jurajovi Šeligovi a ôsme miesto právnikovi a protikorupčnému expertovi Pavlovi Nechalovi. V prvej desiatke sú aj riaditeľka kancelárie ministra Monika Podhorány Masariková a expert pre rozvoj inovácií Ján Šubák. V prvej dvadsiatke na kandidátke Demokratov je aj bývalý minister hospodárstva Karel Hirman, herečka Dorota Nvotová či poslanec Kristián Čekovský.

K moci sa vráti mafia a oligarchovia

„Hrozí, že zdravotníctvo bude opäť na okraji záujmu a už sa ho nepodarí resuscitovať. Hrozí, že sa k moci vráti mafia, oligarchovia a rozmach korupcie. Hrozí nám vytrhnutie zo Západu a odklon našej krajiny od cesty k prosperite, po ktorej sme už kráčali, na ktorej sme už jednoznačne boli," vymenovala Letanovská a dodala, že hrozí aj odchod mladých talentov do zahraničia.

Demokrati podľa Letanovskej dokážu ponúknuť to, čo iné strany nemajú, a to odhodlanie bojovať za záujmy občanov, skúsenosti z politiky a odbornosť. Heger doplnil, že je potrebné, aby zo septembrových volieb vzišla vláda pokoja, ktorá ponechá slobodu spravodlivosti, bude držať Slovensko na západe, vláda, bude pokračovať v reformách a bude rozvíjať demokraciu.

„Prinášame kandidátku ľudí, ktorí sú spomedzi všetkých strán najlepšie pripravení po voľbách prevziať zodpovednosť za krajinu,” uzavrel Heger.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie