• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Ktorá detská nemocnica je najlepšia na Slovensku? Ukázalo to hodnotenie inštitútom INEKO

Ktorá detská nemocnica je najlepšia na Slovensku? Ukázalo to hodnotenie inštitútom INEKO

Veľkorozmerné plátna s motívmi kvetov, stromov či podmorského sveta, vytvorené štýlom graffiti, zdobia priestory banskobystrickej Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta. Autorom graffitov je výtvarník Michal Bajči.

Spomedzi detských nemocníc dosiahla Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica (DFNsP) celkovú spokojnosť až 92 %.

Je to najvyššie číslo v porovnaní s Detskou fakultnou nemocnicou Košice a Národným ústavom detských chorôb Bratislava, ktoré skončili pod 80 %. Ako informovala hovorkyňa DFNsP Jana Petríková, vyplýva to z výsledkov hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO.

Detské nemocnice pre svoju špecifickosť nie sú zaradené vo zverejnených rebríčkoch, na stránke inštitútu je však možné všetky sledované ukazovatele pre jednotlivé nemocnice zobraziť a porovnať.

Prvenstvo je záväzok do budúcna

Banskobystrická detská nemocnica dosiahla spomedzi týchto nemocníc najvyššie hodnotenie aj v parametroch zdravotná starostlivosť (95 %), prístup personálu k pacientom (94 %), informovanosť pacientov (92 %) a hotelové služby (88 %).


„Toto sú čísla, ktoré pre nás majú veľkú výpovednú hodnotu. Znamenajú, že svoju prácu robíme dobre, a že to tak vnímajú aj naši pacienti. Tieto čísla sú pre nás zároveň záväzkom do budúcna – záväzkom nepoľaviť a neustále sa zlepšovať. Znamenajú tiež, že Detská nemocnica pod vedením jej riaditeľa Juraja Galla ide správnym smerom a má potenciál rozvíjať sa a napredovať,“ konštatoval námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť DFNsP Miloslav Hanula.

Rekonštrukcia lôžkových oddelení

Detská nemocnica v Banskej Bystrici vstupuje do náročného obdobia rekonštrukcie lôžkových oddelení. Tieto stavebné úpravy budú rozsiahle a časovo náročné – rekonštrukcia bude trvať celý rok 2021.


Vedenie nemocnice zabezpečilo všetky činnosti tak, aby neovplyvnili poskytovanie zdravotnej starostlivosti, pričom rekonštrukcia bude prebiehať za plného chodu nemocnice.


„Uvedomujeme si, že toto obdobie bude zaťažkávacou skúškou tolerancie, pochopenia, ohľaduplnosti, trpezlivosti a lojality. Je to však jediný spôsob ako pre svojich pacientov a zamestnancov vytvoriť moderné zdravotnícke zariadenie spĺňajúce potreby, nároky a štandardy 21. storočia,“ uviedol riaditeľ nemocnice.

Zverejnili rebríček najlepších nemocníc na Slovensku, Rooseveltka opäť s cenou Nemocnica roka 2020

Matovičova vláda uštedrila zdravotníkom ďalšiu facku, praktické sestry nahradia zdravotnícki asistenti

Dotáciu na obed dostanú len tie deti, ktoré žijú v domácnosti s príjmom menším ako je životné minimum

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie