• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Krajiny NATO sa dohodli na spoločnom nákupe protivzdušnej obrany, cieľom je vytvoriť štít pre európske nebo

Krajiny NATO sa dohodli na spoločnom nákupe protivzdušnej obrany, cieľom je vytvoriť štít pre európske nebo

Vo štvrtok podľa nemeckej ministerky Christine Lambrecht podpísali zámer spoločne, pod vedením Nemecka, zabezpečiť takzvaný štít pre európske nebo.

13.10.2022 (Webnoviny.sk) - Pätnásť krajín súhlasilo s plánom na zlepšenie európskeho systému protivzdušnej obrany. Na okraji stretnutia ministrov obrany krajín Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) to povedala nemecká ministerka Christine Lambrecht.

Štít pre európske nebo

Vo štvrtok podľa nej podpísali zámer spoločne, pod vedením Nemecka, zabezpečiť takzvaný štít pre európske nebo. Zainteresované krajiny nemenovala, no podľa nemeckej agentúry DPA sa na podpisovom ceremoniáli zúčastnili zástupcovia Spojeného kráľovstva, Slovenska, Nórska, Lotyšska, Maďarska, Bulharska, Belgicka, Českej republiky, Fínska, Litvy, Holandska, Rumunska a Slovinska.

Investície do protivzdušnej obrany

Podľa Lambrecht sú otvorení každému, kto chce spolupracovať vnútri NATO, pričom dodala, že je záujem aj na strane ďalších krajín. Zatiaľ pritom nepadlo rozhodnutie, aký systém použijú.

Nemecký kancelár Olaf Scholz sa ešte v auguste vyjadril, že jeho krajina plánuje v nadchádzajúcich rokoch veľké investície do svojej protivzdušnej obrany a systém podľa neho vytvoria tak, aby sa k nemu mohli pridať aj ich európski susedia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 20. február 2024

horoskopy na dnes utorok 20 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Pohodu z rodiny prenesiete aj medzi známych. Každý si rád vypočuje vaše poznámky. Popoludní vás čaká príjemné posedenie a priateľský rozhovor.

Býk 21.4. - 21.5.

Napriek menším nedorozumeniam i stresom dokážete nemožné. Stačí, aby ste sa len trochu ovládali. Informácie, ktoré získate, sa vám podarí výhodne využiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaše činy súvisiace so vzťahmi budú mimoriadne úspešné. V zamestnaní sa vám núka vynikajúca ponuka. Mali by ste sa do nej pustiť z plných síl.

Rak 22.6. - 22.7.

Každý pohľad na byt vás bude nabádať do jeho vylepšovania. Zajtrajší deň si vyhradíte na regeneráciu síl. Konečne sa dostanete k oddychovému čítaniu.
Všetky Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie