• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Koronavírus nás už podľa Mertensa neopustí, každý sa bude musieť zaočkovať aj o rok

Koronavírus nás už podľa Mertensa neopustí, každý sa bude musieť zaočkovať aj o rok

Šéf nemeckého poradného panelu zdôraznil, že „vírus nás už neopustí", takže súčasná vakcinácia nebude posledná.

17.5.2021 (Webnoviny.sk) - Podľa šéfa nemeckého nezávislého poradného panelu pre vakcináciu Thomasa Mertensa je pravdepodobné, že každý sa bude musieť na budúci rok opäť zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Pre médiá nemeckého vydavateľstva Funke sa vyjadril, že zatiaľ nie je k dispozícii dostatok údajov na to, aby sa povedalo, kedy presne bude dodatočná dávka vakcíny potrebná.

Podľa jeho slov bude potrebné počkať niekoľko mesiacov, aby sa zistilo, či ochrana proti koronavírusu v niektorých skupinách obyvateľstva zoslabne.

Šéf nemeckého poradného panelu však zdôraznil, že „vírus nás už neopustí", takže súčasná vakcinácia nebude posledná. „V princípe sa musíme pripraviť, že každý pravdepodobne bude musieť ochranu získanú vakcínou na budúci rok obnoviť," dodal Thomas Mertens.

Takmer 30,4 milióna obyvateľov Nemecka, čiže 36,5 percenta populácie krajiny, dostalo do piatka aspoň jednu dávku očkovacej látky proti koronavírusu. Viac ako 9 miliónov ľudí, čiže 10,9 percenta nemeckého obyvateľstva, je už úplne zaočkovaných.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie