• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Koronakríza na Slovensku nezvýšila počet poberateľov sociálnych dávok, dostalo ich cez 60-tisíc ľudí

Koronakríza na Slovensku nezvýšila počet poberateľov sociálnych dávok, dostalo ich cez 60-tisíc ľudí

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov zostal v apríli tohto roka na marcovej úrovni 2,51 % , medziročne išlo o pokles o 0,21 percentuálneho bodu.

24.5.2020 (Webnoviny.sk) - Koronakríza v apríli počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku nezvýšila. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci rovnako ako v marci 60,9-tisíca osôb. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 4,9-tisíca.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v apríli celkovo odkázaných 136,8-tisíca osôb, čo je 2,51 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak zostal na rovnakej úrovni ako v marci, medziročne išlo o pokles o 0,21 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Okresy s najväčším počtom poberateľov dávok

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica.

Okres Revúca vykázal 4,9-tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,43 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 9,6-tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,43 % z počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Gelnica bolo v apríli 10,16 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,2-tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných je v Bratislavskom kraji

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,14 % po 0,22 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 80 osôb v okrese Bratislava I po 254 ľudí v okrese Bratislava II.

Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,17 % obyvateľov, teda 159 osôb.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie