• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Komisár Mikloško poukazuje na nevhodnosť výstavy Body Worlds, smrť by mala byť vnímaná s úctou

Komisár Mikloško poukazuje na nevhodnosť výstavy Body Worlds, smrť by mala byť vnímaná s úctou

Komisára pre deti najmä znepokojuje prístupnosť výstavy vývinovo nezrelým deťom.

30.10.2023 (SITA.sk) - Komisár pre deti Jozef Mikloško poukazuje na nevhodnosť výstavy skutočných ľudských tiel Body Worlds. Súčasne vyzval pri príležitosti pamiatky zosnulých k úcte k zosnulým.

Komisár apeluje na rodičov a učiteľov

Ako uviedol Úrad komisára pre deti, dôstojnosť človeka si vyžaduje, aby bola s úctou vnímaná aj jeho smrť, osobitne ak ide o deti. Ako úrad informoval, komisár so znepokojením prijal podnet, ktorý súvisel so sprístupnením obsahu výstavy neplnoletým, ale hlavne vývinovo nezrelým deťom.

Z dostupných informácii je zjavné, že na výstave sa môžu zúčastniť aj deti od štyroch rokov veku. Súčasťou výstavy je aj prenatálne dieťa a detská lebka,“ spresnil úrad s tým, že keďže je ponuka propagovaná aj na školách ako súčasť vyučovacieho procesu, komisár apeluje na rodičov, riaditeľov, učiteľov a verejnosť, aby zvolili menej kontroverzné formy vzdelávania, ktoré budú zohľadňovať zrelosť, vyspelosť a zraniteľnosť detí.

Nezákonná výstava

Komisár poukázal na rešpektovanie Deklarácie práv dieťaťa, ako aj na Dohovor o právach dieťaťa, kde sa uvádza, že „dieťa pre svoju telesnú a duševnú nezrelosť potrebuje osobitné záruky, starostlivosť a zodpovedajúcu právnu ochranu pred narodením aj po ňom“.

Ako uzavrel Úrad komisára pre deti, nevhodnosť výstavy potvrdzuje aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave. Ten vo svojom rozhodnutí konštatoval, že výstava mŕtvych tiel Body Worlds je nezákonná.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie