• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Koketujem s myšlienkou, že v prípade nariadenia druhého kola testovania v Bratislave, v Karlovej Vsi, navrhnem vypovedanie poslušnosti (video)

Koketujem s myšlienkou, že v prípade nariadenia druhého kola testovania v Bratislave, v Karlovej Vsi, navrhnem vypovedanie poslušnosti (video)

V Karlovej Vsi bolo otestovaných 15.800 ľudí, pričom pozitívnych bolo 40.

Organizovať druhé kolo testovania by nebolo v prípade Bratislavy ničím iným ako hazardovanie s dôverou mnohých ľudí, najmä ochotných pomáhať a zdravotníkov.

Kombinácia vysokého sobotného záujmu o testovanie s extrémne nízkym počtom Covid pozitívnych osôb podľa starostky Karlovej Vsi Dany Čahojovej nastoľuje otázku, či má význam držať reštaurácie, kaviarne či fitnes centrá v Bratislave zatvorené?

„Koketujem s myšlienkou, že v prípade nariadenia druhého kola testovania v Bratislave, konkrétne u nás v Karlovej Vsi, navrhnem vypovedanie poslušnosti,“ oznámila na sociálnej sieti starostka mestskej časti Dana Čahojová.


V Karlovej Vsi bolo otestovaných 15.800 ľudí, pričom pozitívnych bolo 40. „Na základe tohto víkendového podujatia budem požadovať opätovné otvorenie kaviarní, fitnesiek a cukrární. Lebo ak je toto víťazstvo, tak ho treba využiť,“ zdôraznila Čahojová.


Karlova Ves upozorňuje aj na to, že sa v Bratislave vyskytovali prípady zdravotníkov, ktorí ponúkli štátu svoju pomoc ešte pred testovaním, no nikto sa im neozval z armády ani zo zdravotníctva.


"Samosprávy boli preto nútené zháňať ochotných zdravotníkov na poslednú chvíľu. Je otázne, kto a akým spôsobom im vyplatí štátom sľúbenú odmenu," uzavrela starostka.


Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren verí, že vláda SR rozhodne, že sa druhé kolo celoplošného testovania už nemusí zopakovať. Aj on pritom poukazuje na čísla. V Ružinove podľa jeho slov otestovali v sobotu zhruba 64-tisíc ľudí a pozitívnych z toho bolo asi 280. "Za sobotu v Bratislave vraj vyše 230-tisíc pretestovaných, o dosť menej než pol percenta z toho pozitívne," podotkol.


Zmysel v druhom kole testovania v kontexte nízkeho podielu pozitívnych prípadov v hlavnom meste veľmi nevidí ani starosta najväčšej mestskej časti hlavného mesta Petržalky Ján Hrčka. „Keď si zoberiete, že sa tu otestovalo 230-tisíc ľudí a máte tu 700 s pozitívnym výsledkom a na druhej strane máte na Slovensku okresy, ktoré majú desať až 15-násobne väčšie čísla, asi by bolo rozumnejšie častejšie testovať tam a eliminovať tie najväčšie zdroje šírenia," uviedol.


Celoplošné testovanie na Slovensku – výsledky


Počasie