• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Ako využiť škrupiny z vajec ?

Ako využiť škrupiny z vajec ?

Škrupiny z vajec môžu byť tiež použité ako prírodné čistiace prostriedky na riady.

Škrupiny z vajec nie sú iba odpadovým produktom z prípravy jedla, ale môžu byť aj užitočným zdrojom pre rôzne účely.

V tomto článku si preto ukážeme, ako môžete využiť škrupiny z vajec v domácnosti.

Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete využiť škrupiny z vajec:


1. Pripravte si vlastné organické hnojivo: Rozdrvte škrupiny z vajec a pridajte ich do pôdy alebo kompostu. Škrupiny pomáhajú zlepšiť zloženie pôdy a dodávajú do nej dôležité minerály ako vápnik.


2. Použite ich ako prírodný prostriedok proti slimákom a hmyzu: Rozdrvte škrupiny z vajec na drobné kúsky a rozsypte ich okolo rastlín, ktoré chcete chrániť pred slimákmi a hmyzom. Škrupiny majú ostré hrany, ktoré bránia slimákom a hmyzu v prístupe k rastlinám.


3. Použite ich na bielenie zubov: Škrupiny z vajec obsahujú vápnik, ktorý pomáha posilňovať zuby a odstraňovať škvrny. Rozdrvte škrupiny na jemný prášok a zmiešajte s pastou na zuby. Nanesiete ju na zuby a nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom si zuby umyte ako obvykle.


4. Použite ich na čistenie riadu: Škrupiny z vajec môžu byť tiež použité ako prírodné čistiace prostriedky na riady. Rozdrvte škrupiny na malé kúsky a pridajte ich do umývacieho prostriedku alebo na hubku na umývanie riadu. Škrupiny pomáhajú rozpúšťať mastnotu a odstraňovať zvyšky jedla.


5. Využite ich ako prírodné hnojivo pre rastliny: Škrupiny z vajec sú bohaté na vápnik, ktorý je dôležitý pre rast a zdravie rastlín. Rozdrvte škrupiny a pridajte ich do pôdy, ktorú používate pre rastliny. To pomôže zlepšiť kvalitu pôdy a poskytne rastlinám potrebný vápnik.


6. Použite ich ako prírodné prostriedky proti škodcom v záhrade: Škrupiny z vajec majú ostré hrany, ktoré môžu byť použité na boj proti škodcom v záhrade, ako sú slimáci, pňovce a chrobáky.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie