• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Klub 500 netají svoje obavy, najnovšia podmienka vlády zasahuje ľuďom do osobnej slobody

Klub 500 netají svoje obavy, najnovšia podmienka vlády zasahuje ľuďom do osobnej slobody

Vyžadovanie dokladu o zdravotnom stave zamestnanca ako podmienku vstupu na pracovisko je v rozpore s Ústavou SR, myslia si zamestnávatelia v združení.

18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Zamestnávatelia združení v Klube 500 sú znepokojení, že od 27. januára majú od svojich zamestnancov vyžadovať doklad o ich zdravotnom stave ako podmienku vstupu na pracovisko. Uvedené opatrenie považujú za zásah do osobnej slobody, ktorý je v rozpore jednak s Ústavou Slovenskej republiky, ale aj s Nariadením Európskej únie o ochrane osobných údajov.

Zamestnávatelia vytvoria predpoklady, aby sa zamestnanci a ich rodinní príslušníci mali možnosť testovať, nerozumejú však, prečo sa vláda zbavuje zodpovednosti vo vzťahu ku kontrole výsledkov testovania a prenáša ju na zamestnávateľov.

"V tomto kontexte ani nemožno očakávať, že zamestnávatelia môžu plošne zamedziť svojim zamestnancom v slobode pohybu. To sa môže stať iba na základe zákona," konštatuje ďalej v zverejnenej tlačovej správe Klub 500.

Jeho členovia pritom avizujú, že urobia všetko preto, aby v rámci možností zabezpečili výrobu ako aj mzdy pre svojich zamestnancov. "Nebudú si brať vzor z Národnej rady Slovenskej republiky, ktorá umožnila prítomnosť na pracovisku aj pre COVID-19 pozitívnych poslancov," odkazujú zamestnávatelia.

Matovič sa vyhrážal pádom vlády

Testovanie alebo očkovanie? Už je to jedno. V boji proti COVID-19 pomôže až premorenie, tvrdí matematik

Lavrík a predstavitelia kultúrnej obce napísali premiérovi list, upozorňujú ho najmä na jeho komunikačný štýl

Čo nám lockdown vzal: Návrat do normálu môže byť náročný pre dospelých, deti aj zvieratá, tvrdí psychologička

Koronavírus bude hýbať svetom aj v novom roku, sociológ však očakáva postupnú stabilizáciu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie