• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Matovič sa vyhrážal pádom vlády

Matovič sa vyhrážal pádom vlády

Poslanci schválili vládny návrh zmien súvisiacich s druhou vlnou pandémie ochorenia Covid-19 14. januára.

Premiér Igor Matovič sa mal vyhrážať pádom vlády, ak parlament neschváli balík zmien, medzi ktorými boli aj pokuty za neoprávnené uprednostnenie osôb v poradí pri očkovaní proti ochoreniu Covid-19.

Na sociálnej sieti to vyhlásil poslanec Peter Cmorej (SaS).

Matovič sa nám vyhrážal pádom vlády, ak nesplníme to, čo napísal na Facebooku. Buď bude pokuta pre zdravotnícke zariadenia, alebo nebude vláda, mali sme si vybrať," napísal poslanec.

Môže to spôsobiť vyhadzovanie vakcín a spomalenie očkovania.

Cmorej tiež kritizoval, že do balíka zmien na poslednú chvíľu pridali aj návrh, ktorým sa má do štruktúry orgánov krízového riadenia zaradiť vyšší územný celok ako subjekt plniaci úlohy civilnej ochrany.


ZÁKONY MENÍME PODĽA TOHO, ČO SI MATOVIČ VYMYSLÍ NA FACEBOOKU

Kolega Marián Viskupič to už povedal na plné ústa v rozhovore, takže áno, Matovič sa nám vyhrážal pádom vlády, ak nesplníme to, čo napísal na facebooku. Buď bude pokuta pre zdravotnícke zariadenia alebo nebude vláda, mali sme si vybrať.


Je to demotivujúce a dehonestujúce pre každého zdravotníka, ktorý robí čo môže. Môže to spôsobiť vyhadzovanie vakcín a spomalenie očkovania. Podmienky na skrátené konanie neboli splnené ani len omylom. Nesúhlas vyjadrili v rozprave poslanci z každej koaličnej strany. Ale nie, premiér to oznámil na facebooku, a tak si to tam minister zdravotníctva odsedel ako kôpka nešťastia. A OĽAŇÁCI pre istou ani neprišli na zdravotnícky výbor, aby im to odtiaľ Janka nemohla vyhodiť ešte na výbore.

Mimochodom, v tom zákone nebola zrejme jediná vec, o ktorej by sme nevedeli minimálne od plošného testovania, ktoré bolo začiatkom novembra. Od vtedy prebehli štyri schôdze, ale nie, my musíme zmenu 7 zákonov (!) dostať na stôl v super rýchlom skrátenom konaní, hodinu pred začiatkom schôdze (!!), ktorá ani len nebola riadne zvolaná, lebo na ňu neprišla pozvánka (!!!).


Ozaj, neviete niekto ako sa má Štefan Holý? Lebo on má ako vicepremiér pre legislatívu na starosť čistotu legislatívneho procesu. Vlastne on to oficiálne predkladal, tak pardón, nič som sa nepýtal.


A ozaj, 15 minút pred hlasovaním k tomu pridali zmenu ôsmeho zákona, lebo Jofo sa dovolal Matovičovi, a tak prečo tam nešupnúť aj zmenu zákona o VÚC, že aj oni môžu robiť krízové štáby. Hoci to mohli aj bez zákona, ale viete, keď už je to skrátené konanie, tak jedným ukážkovým prílepkom si snáď nenecháme pokaziť náladu.

A keďže pani poslankyňa Kavecká prečítala pozmeňovák na prvý pokus nesprávne, tak sme si túto trápnosť vypočuli dokonca dva krát.


Takže pred najhlúpejším pádom vlády v dejinách, v núdzovom stave, na vrchole pandémie, sme si vybrali vládu a hlúpy zákon na najabsurdnejšej schôdzi, akú si len dokážete predstaviť. A opozícia bola ticho, lebo sa ani len neunúvala prísť do parlamentu. Keby sa to stalo v opačnom garde, tak tam okupujeme rečnícky stolík minimálne dva dni, že čo si to dovoľujú.

Toto je do učebníc politológie.


Zdroj: Facebook Peter Cmorej (SaS)


Testovanie alebo očkovanie? Už je to jedno. V boji proti COVID-19 pomôže až premorenie, tvrdí matematik

Lavrík a predstavitelia kultúrnej obce napísali premiérovi list, upozorňujú ho najmä na jeho komunikačný štýl

Čo nám lockdown vzal: Návrat do normálu môže byť náročný pre dospelých, deti aj zvieratá, tvrdí psychologička

Koronavírus bude hýbať svetom aj v novom roku, sociológ však očakáva postupnú stabilizáciu


Počasie