• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Kandidátnu listinu odovzdalo už aj KDH, hovoria aj o zmenách, ktoré ponúkajú

Kandidátnu listinu odovzdalo už aj KDH, hovoria aj o zmenách, ktoré ponúkajú

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) odovzdalo kandidátnu listinu pre predčasné parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 30.

2.7.2023 (SITA.sk) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) odovzdalo kandidátnu listinu pre predčasné parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 30. septembra. Kresťanských demokratov do volieb povedie ich predseda Milan Majerský. Z druhého miesta kandiduje ekonomický expert hnutia Jozef Hajko a tretie miesto patrí nitrianskej vicežupanke a členke vedenia KDH Martine Holečkovej.

Pozície priečok obsadili aj lekári

Štvrtú až šiestu pozíciu obsadili podpredsedovia hnutia, teda Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický. Oblasť zdravotníctva v prvej desiatke reprezentujú dvaja lekári na priečkach sedem a a osem, a to Peter Stachura a Monika Kolejáková. Expert KDH na školstvo Martin Šmilňák kandiduje z deviatej pozície.

V prvej desiatke je ešte generálny manažér politického subjektu Marek Michalčík. KDH o tom informovalo v tlačovej správe.

Jedenástu priečku kandidátky kresťanských demokratov obsadil bývalý minister školstva Ján Horecký. Za ním nasleduje s číslom dvanásť významná osobnosť politického i spoločenského života František Mikloško. Zo štrnásteho miesta bude kandidovať vysokoškolský profesor a právnik Marek Šmid.

Uchádzači sú naozaj rozmanití

Za KDH sa o mandát v Národnej rade (NR) SR budú uchádzať aj expertka hnutia na sociálnu, rodinnú politiku a pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím Anna Laurinec Šmehilová, konzervatívni lídri Branislav Škripek, Martin Štuk a Richard Kráľovič, ale napríklad aj bývalí hokejoví reprezentanti a poslanci samospráv Juraj Mikúš a Dávid Skokan. Kandidátnu listinu hnutia uzatvára na 150. pozícii prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský.

„Kandidátkou vysielame signál, že témy životnej úrovne boja so zdražovaním, ekonomiky i sociálnych vecí a rodiny budú našou volebnou prioritou spolu so zdravotníctvom a vzdelávaním. KDH je pripravené prevziať zodpovednosť za riadenie štátu, aby sa ľudia po dvoch vládach Smeru a jednej OĽaNO mali konečne lepšie, lebo si to zaslúžia,“ vraví šéf kresťanských demokratov Majerský. Dodal, že do volieb idú s ponukou, ktorá umožňuje konzervatívnym a kresťansko-demokratickým voličom mať v NR SR silné zastúpenie. Túto ponuku podľa Majerského dopĺňajú aj kvalitným programom.

Čas na odovzdanie kandidátok sa kráti

Politické subjekty majú čas na odovzdanie kandidátnych listín do nedeľňajšej polnoci. Dovtedy môžu aj utvárať prípadné koalície a spájať sa. V piatok (30. júna) o tom na tlačovej besede informoval minister vnútra Ivan Šimko. Zdôraznil, že po podaní kandidátky ju už nie je možné dopĺňať, ani meniť poradie kandidátov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie