• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Izraelský minister Benny Gantz hrozí rezignáciou, ak vláda neprijme nový plán pre Pásmo Gazy

Izraelský minister Benny Gantz hrozí rezignáciou, ak vláda neprijme nový plán pre Pásmo Gazy

„Ak sa rozhodnete ísť cestou fanatikov a viesť celý štát do priepasti - budeme nútení skončiť vo vláde,“ vyjadril sa populárny centristický politik.

19.5.2024 (SITA.sk) - Minister izraelského vojnového kabinetu Benny Gantz v sobotu pohrozil rezignáciou, ak vláda do troch týždňov neprijme nový plán pre Pásmo Gazy.

Rozhodnutie, ktoré prehlbuje rozpory v izraelskom vedení v čase vojny v palestínskej enkláve, by tak mohlo zanechať premiéra Benjamina Netanjahua viac závislého na jeho krajne pravicových spojencoch.

Predložil šesťbodový plán

Gantz v sobotu predložil šesťbodový plán, ktorý obsahuje návrat rukojemníkov, ukončenie vlády militantného hnutia Hamas v Pásme Gazy, demilitarizáciu palestínskej enklávy a zriadenie medzinárodnej správy civilných záležitostí, ktorá by bola založená na americkej, európskej, arabskej a palestínskej spolupráci.

Plán tiež podporuje úsilie o normalizáciu vzťahov so Saudskou Arábiou a rozšírenie vojenskej služby na všetkých Izraelčanov. Konečný termín na rozhodnutie stanovil na 8. júna.

„Ak sa rozhodnete ísť cestou fanatikov a viesť celý štát do priepasti - budeme nútení skončiť vo vláde,“ vyjadril sa populárny centristický politik.

Netanjahu vo vyhlásení reagoval na Gantza s tým, že sa rozhodol dať ultimátum premiérovi namiesto Hamasu a nazval jeho podmienky „eufemizmami“ izraelskej porážky.

Vo funkcii nezostane ani Gallant

Gantz je dlhodobý rival Netanjahua, no pridal sa k jeho koalícii a vojnovému kabinetu, keď útok Hamasu na Izrael zo 7. októbra rozpútal vojnu v Pásme Gazy, aby tým prejavil gesto národnej jednoty.

Jeho odchod by zanechal Netanjahua s jeho krajne pravicovými spojencami, ktorí veria, že Izrael by mal okupovať Pásmo Gazy a postaviť tam židovské osady.

Niekoľko dní pred Gantzom aj izraelský minister obrany Joav Gallant, ktorý je tretím členom trojčlenného vojnového kabinetu, povedal, že nezostane vo funkcii, ak sa Izrael rozhodne znovu okupovať Pásmo Gazy a vyzval vládu, aby vypracovala plány pre palestínsku administratívu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie