• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Iniciatíva ZOJ prejavila sudkyni Záleskej podporu, k vzťahu s Tódovou sa vyjadrila verejne a rozptýlila pochybnosti

Iniciatíva ZOJ prejavila sudkyni Záleskej podporu, k vzťahu s Tódovou sa vyjadrila verejne a rozptýlila pochybnosti

Iniciatíva však pripomína, že niektoré členky súdnej rady namiesto odsúdenia útokov na sudkyňu konali presne naopak.

17.8.2023 (SITA.sk) - Iniciatíva Za otvorenú justíciu (ZOJ) vyjadrila sudkyni Pamele Záleskej podporu. Zároveň vyzvala všetkých, ktorí bez primeraných a objektivizovaných dôvodov napádajú slovenských sudcov pre výkon ich funkcií, aby sa zdržali výrokov, ktoré taktiež poškodzujú súdnictvo ako celok, znižujú jeho dôveryhodnosť i povesť. ZOJ osobitne apeluje na tých, ktorí v justícii pôsobia.

Pochybnosti o svedomitom výkone

„Sudkyňa Pamela Záleská sa k svojmu vzťahu k novinárke (Monike Tódovej, pozn. SITA) v súvislosti s jej rozhodovacou činnosťou verejne vyjadrila pred Súdnou radou SR. Jej odpovede podľa názoru ZOJ rozptýlili pochybnosti o svedomitom výkone povolania sudkyne a jej etickom správaní v súkromí," uviedli hovorkyne ZOJ Katarína Javorčíková a Dagmar Valocká.

Útok bez reálnych faktov

Ak sa bez reálnych faktov útočí na vybraných sudcov s cieľom spochybniť ich sudcovskú spôsobilosť či dodržiavanie etiky sudcu, je podľa ZOJ povinnosťou súdnej rady poskytnúť im ochranu.

„Bez poznania všetkých súvislostí a jej vypočutia si osvojili verejne publikované závery o jej konaní a dokonca verejne prezentovali názor, že sudkyňa riskuje pozastavenie výkonu funkcie a jej konanie spochybňuje objektívnosť všetkých súdov," dodali hovorkyne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie