• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Hlas stráca na progresívcov 3,5 percenta, Smer prekročil 20 a KDH aj ďalšie dve strany sú tesne nad piatimi

Hlas stráca na progresívcov 3,5 percenta, Smer prekročil 20 a KDH aj ďalšie dve strany sú tesne nad piatimi

Mimo parlamentu zostáva aj strana Kotlebovci - ĽSNS.

5.8.2023 (SITA.sk) - Strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) prekročila v prieskume hranicu 20 percent. Na druhom mieste sa umiestnilo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 16,9 percenta a stranu Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) by volilo 13,4 percenta voličov.

Hnutie Republika je štvrté

Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Ipsos pre denník Pravda, ktorý bol realizovaný v období od 26. júla do 1. augusta na vzorke 1 001 respondentov.

Štvrtú priečku obsadilo hnutie Republika, ktoré by volilo 8,8 percenta ľudí. Koalícia OĽaNO a priatelia dosiahla 7,9 percenta, čo znamená, že by sa dostala do Národnej rady SR.

Nasleduje strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 6,7 percenta a hnutie Sme rodina s 5,6 percenta voličmi.

Demokrati nemajú ani tri percentá

Do parlamentu by sa taktiež dostalo aj Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktorému dôveruje 5,4 percenta respondentov a taktiež Slovenská národná strana (SNS) s 5,2-percentnou podporou.

Hlboko pod piatimi percentami figuruje strana Demokrati so ziskom 2,6 percenta či strana Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko, ktorej namerali 2,2 percenta.

Podľa prieskumu by v parlamente Smer-SD získal 34 kresiel, hnutie PS 28 a Hlas-SD 22 kresiel. V parlamente by sedelo aj 15 poslancov za hnutie Republika, 13 poslancov Koalície OĽaNO a priatelia a 11 za stranu SaS. Zhodne po deväť kresiel by sa ušlo Sme rodina, KDH a SNS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie