• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Herca zo seriálu Tie roky sedemdesiate Dannyho Mastersona odsúdili za znásilnenia na 30 rokov

Herca zo seriálu Tie roky sedemdesiate Dannyho Mastersona odsúdili za znásilnenia na 30 rokov

Za vinného ho uznali vo dvoch z troch prípadov, pričom v treťom vyhlásili proces za zmätočný.

8.9.2023 (SITA.sk) - Amerického herca Dannyho Mastersona odsúdili za znásilnenie dvoch žien na 30 rokov až doživotie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Spoliehal sa na svoj status

Rodák z Long Islandu je známy najmä z obľúbeného seriálu Tie roky sedemdesiate... (1998 - 2006), ktorý vysielali práve v čase jeho zločinov. Štyridsaťsedemročný Masterson sa pritom podľa prokurátorov spoliehal na svoj status prominentného scientológa, aby sa vyhol zodpovednosti.

V máji ho uznali za vinného v opakovanom súdnom procese po tom, ako prvá porota v roku 2022 nedokázala dosiahnuť verdikt. Keďže podľa úradov hrozilo, že by ušiel, vzali ho následne do väzby.

Mastersona odsúdili po tom, ako tri ženy vypovedali, že ich v rokoch 2001 - 2003, teda v čase jeho najväčšej televíznej slávy, sexuálne napadol vo svojom hollywoodskom dome. Pred napadnutím im dal drogy.

Prvé obvinenie v roku 2017

Za vinného zo znásilnenia ho uznali vo dvoch z troch prípadov, pričom v treťom vyhlásili proces za zmätočný, no prokurátori uviedli, že ho neplánujú znovu predložiť.

Masterson prvý raz čelil obvineniam zo znásilnenia v roku 2017, keď vrcholilo hnutie #MeToo. On ich však odmietol a tvrdil, že každé zo stretnutí bolo dobrovoľné.


Obžaloba prišla až po trojročnom vyšetrovaní losangeleskej polície. V ďalších dvoch prípadoch prokurátori nevzniesli obvinenia pre nedostatok dôkazov a uplynutie premlčacej lehoty.

Daniel Peter Danny Masterson si okrem spomínaného seriálu Tie roky sedemdesiate... zahral aj v snímkach Beethoven II (1993), Zbohom, láska (1995) alebo Tvár toho druhého (1997), kde sa objavil po boku Nicolasa Cagea a Johna Travoltu. V roku 2006 sa predstavil vo filme Pohulíme, uvidíme a v roku 2008 si zahral po boku Jima Carreyho v komédii Yes Man. Účinkoval aj v seriáli Parťáci (2012 - 2014) a naposledy sa pred kamerou predstavil v komediálnom seriáli Ranč (2016 - 2020) z produkcie Netflixu. Keď sa v marci 2017 objavili správy o vyšetrovaní losangeleskej polície, jeho kariéru to hneď nezasiahlo. Jeho postavu zo seriálu vyškrtli až o takmer rok neskôr.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 23. február 2024

horoskopy na dnes piatok 23 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 23. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Zosilnený vzťah k štúdiu, ako aj potreba zmeny vás bude dostatočne napĺňať, takže sa dnes určite nudiť nebudete. Pripravuje sa neobyčajný zážitok, ak k nemu prispejete.

Býk 21.4. - 21.5.

Všímajte si okolie a dbajte na to, aby vaša odvaha a odhodlanie neprekročili únosnú mieru. Vyhnite sa možným konfliktom, ktoré dnes naozaj nepotrebujete. Zoznámite sa s istou šikovnou osobou.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Pred vami sú zmeny v citovej oblasti. Očakávajú vás nepríjemné rozhovory. Pri rozhodnutiach postupujte veľmi opatrne. Asi ešte niečo zachránite.
Všetky Horoskopy pre Piatok 23. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie