• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Heger verí v dosiahnutie dohody v roztrieštenej koalícii. Nezabúdajme na sľuby voličom, prízvukoval kolegom pred stretnutím

Heger verí v dosiahnutie dohody v roztrieštenej koalícii. Nezabúdajme na sľuby voličom, prízvukoval kolegom pred stretnutím

Riešením problémov v koalícii podľa premiéra môžu byť jasnejšie a transparentnejšie pravidlá fungovania.

12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Slovensko je malá krajina s veľkými výzvami, ktoré je možné zdolať len spoluprácou demokratických strán, ktoré politickú prácu berú ako službu občanom a po voľbách v roku 2020 vytvorili vládnu koalíciu. Vo vyhlásení k piatkovému plánovanému stretnutiu koaličných subjektov to uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

Fungovanie vládneho "štvorlístka"

Ako ďalej povedal, je presvedčený, že ak na stretnutie strany prídu s ochotou spolupracovať v záujme Slovenska, koalícia bude na dobrej ceste vyriešiť svoje vnútorné problémy. Riešením podľa premiéra môžu byť jasnejšie a transparentnejšie pravidlá fungovania.

„Čelíme dnes mimoriadnym udalostiam – očista spoločnosti, vojna na Ukrajine, enormný rast cien energií i prítomnosť pandémie, ktorá nie a nie doznieť. Preto očakávam od kolegov, že na toto stretnutie prídu so silným presvedčením, že Slovensko dnes potrebuje stabilnú vládu, ktorá sa opiera o fungujúcu parlamentnú väčšinu," zdôraznil Heger.

Sľuby voličom

Zároveň doplnil, že chce veriť, že bude splnená aj druhá podmienka na vyriešenie tejto krízy – a to, že sa koaličné subjekty budú rešpektovať a počúvať.

„Je to naša povinnosť voči voličom, ktorí nám dali mandát vládnuť štyri roky a posunúť Slovensko dopredu. Vychádzam aj z toho, že sme sa v drvivej väčšine prípadov vždy dohodli a máme za sebou aj výsledky," dodal predseda vlády.

Koaličné stretnutie, ktoré zvolalo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pod názvom Zodpovedne za Slovensko, sa uskutoční o 13:00 v hoteli Bôrik. Účasť prisľúbili všetky koaličné strany.

Viac k téme: Koaličná kríza


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie