• Dnes je: Sobota 31. októbra 2020 meniny má Aurélia

Folklórne slávnosti pod Poľanou sa tento rok neuskutočnia, preložili ich na budúci rok

Folklórne slávnosti pod Poľanou sa tento rok neuskutočnia, preložili ich na budúci rok

Detvianska samospráva chce získaný čas využiť na vybudovanie lepších podmienok pre účinkujúcich.

18.4.2020 (Webnoviny.sk) - Najväčšie festivaly na Slovensku, preložia na budúci rok. Podľa informácií zverejnených na internetovej stránke samosprávy sa tak vedenie mesta rozhodlo aj na základe odporúčaní programovej rady a organizačného výboru.

Koncom marca v Detve uvažovali o náhradnom termíne ešte v tomto roku, no dlhotrvajúca nepriaznivá situácia v súvislosti so šírením nového koronavírusu spôsobila, že svoj postoj museli prehodnotiť.

Konzultácie s partnermi slávností

K rozhodnutiu prispeli aj konzultácie s partnermi slávností, ktorí sami budú mať ťažkosti a prípadné financovanie folklórneho podujatia nebude tento rok ich prioritou.

„Musíme hlavne dbať na zdravie a životy obyvateľov nášho mesta a účastníkov slávností, ktorým už nesmie hroziť žiadne riziko nákazy koronavírusom,“ doplnil primátor Detvy Ján Šufliarský.

Jubilejný 55. ročník slávností sa podľa primátora z tohtoročného termínu 9. až 11. júla presúva na budúci rok. Aj program,pripravený na tento rok sa presunie na slávnosti o rok.

História slávností od roku 1966

Mesto chce tento čas využiť okrem väčšej údržby amfiteátra aj na vybudovanie lepších podmienok pre účinkujúcich. Samospráva plánuje postaviť nové zariadenie, v ktorom budú toalety pre mužov a ženy, sprchy a tiež šatne.

Novú budovu postavia v mieste súčasných toaliet pre účinkujúcich, ktoré už nevyhovujú hygienickým štandardom.

Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve píšu svoju históriu od roku 1966 a v súčasnosti patria medzi tri najväčšie folklórne festivaly na Slovensku.

Viac k téme: Folklórne slávnosti pod Poľanou


Počasie