• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Fico nemá dostatok chochmesu na zrušenie potvrdení o zotrvaní pre migrantov, tvrdí Kollár

Fico nemá dostatok chochmesu na zrušenie potvrdení o zotrvaní pre migrantov, tvrdí Kollár

„Nenechajte sa okašľať, oblbnúť tými politickými stranami, ktoré sa bijú do pŕs, že sú proti migrácii," upozornil predseda parlamentu.

11.9.2023 (SITA.sk) - Predseda strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico nemá toľko chochmesu, aby prišiel do národnej rady zrušiť potrebu vydávania potvrdení migrantom o zotrvaní na našom území.

Migrantov vracajú na Slovensko

Ako ďalej uviedol na tlačovej besede predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po neúspešnom otvorení mimoriadnej schôdze, predseda Smeru-SD súčasné opatrenia zaviedol ešte v roku 2018.

„Každý emigrant dostane papier, že môže zotrvať na území SR. A keď ho chytia kdekoľvek inde ako v Poľsku alebo Českej republike, tak ho okamžite vrátia na územie Slovenska," uviedol Kollár.

Podľa predsedu parlamentu sme opäť svedkami toho, že niektorí politici konajú a iní len rozprávajú. „Nenechajte sa okašľať, oblbnúť tými politickými stranami, ktoré sa bijú do pŕs, že sú proti migrácii," upozornil.

Poslanci nepodporili otvorenie schôdze

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR k zrušeniu potreby vydávania potvrdení o zotrvaní na našom území migrantom nebude, poslanci nepodporili otvorenie schôdze.

Cieľom návrhu, ktorý schválila vláda v stredu 6. septembra, bolo znížiť počet nelegálnych migrantov a okamžite obnoviť možnosť administratívneho vyhostenia týchto osôb.

Policajti by v prípade schválenia návrhu nevydávali doklad o zotrvaní na území Slovenskej republiky každému nelegálnemu cudzincovi, ktorého nie je možné vyhostiť, najmä nie cudzincovi, ktorý migruje cez naše územie do iného štátu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie