• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Fico nám podľa Kollára prejedol budúcnosť, podpredseda Demokratov skritizoval aj Remišovú

Fico nám podľa Kollára prejedol budúcnosť, podpredseda Demokratov skritizoval aj Remišovú

Michal Kaliňák vyčíta vláde Eduarda Hegera, že neriešila problémy, s ktorými sa potýkajú samosprávy.

19.5.2023 (SITA.sk) - Podpredseda strany Demokrati Miroslav Kollár si myslí, že bývalá ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) mohla urobiť viac v oblasti čerpania eurofondov.

„Ja som od začiatku kritizoval Veroniku Remišovú, pretože mohlo sa urobiť oveľa viac v reforme verejnej správy - tam sa neurobilo vôbec nič. A áno, mohlo sa urobiť oveľa viac aj v čerpaní eurofondov a najmä v nastavení ich čerpania tak, aby sa v reáli tie peniaze dostali do samospráv," povedal Kollár v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

Kollár dodal, že reforma verejnej správy je potrebná, viaceré kompetencie treba podľa neho decentralizovať a „rozpustiť do územia".

Neriešené problémy samospráv

Dlhoročný bývalý ústredný riaditeľ kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák (Hlas-SD) v relácii vyčítal vláde Eduarda Hegera, že neriešila problémy, s ktorými sa potýkajú samosprávy.


„Rozdiel medzi tým, čo štát samosprávam zobral, a tým, čo dal na kompenzáciách pre mestá a obce, je tento rok 323 miliónov eur. To sú peniaze, o ktoré sú reálne v mínuse," poukázal Kaliňák.


Hlas-SD očakáva od úradníckej vlády, že bude „svietiť a kúriť“, stabilizuje spoločenskú situáciu a pripraví správu o stave Slovenska. „Chceme, aby povedala jasne, aké obrovské problémy tu zanechala po sebe vláda a ministri," podčiarkol Kaliňák.

Fico nám prejedol budúcnosť

Odobratie poverenia vláde a nástup úradníckej vlády zhodnotil slovami, že je to daň za politické experimenty neskúsených a nepripravených ľudí.


Kollár reagoval, že Igor Matovič (OĽaNO) vyhral voľby s 25 percentami, na čo nemal pripravených ľudí. Jedným dychom však dodal, že predseda strany Demokrati Eduard Heger má skúsenosti z vládnutia v časoch krízy a ministri za Demokratov patrili „k tej lepšej časti ministrov, čo napokon ukazujú aj prieskumy".


Zároveň podčiarkol, že kým Heger vládol v kríze, strana Smeru-SD, v ktorej pôsobili aj dnešní predstavitelia Hlasu-SD, boli pri moci 12 rokov v časoch hojnosti.


Robert Fico nám prejedol budúcnosť. Teraz hovoríte, že v obciach nie sú vodovody, kanalizácia, ale na to boli eurofondy, a keby ich nerozkradli, tak Slovensko mohlo byť niekde úplne ďalej," myslí si Kollár.

500-tisíc dôchodcov na hranici chudoby

Vyzdvihol, že za posledný rok a pol prišli na Slovensko štyri veľké investície vrátane Volva za vyše miliardy eur.

Veľa sa podľa neho urobilo aj v oblasti zdravotníctva, kde je však zároveň modernizačný dlh za stovky miliónov eur z predošlých období. Spomenul opatrenia v oblasti rodinnej politiky, zvýšenie prídavku na dieťa a daňový bonus. „Dôchodcovia dostali desaťkrát viac ako za Fica a päťkrát viac ako za Pellegriniho," doplnil Kollár.


Michal Kaliňák mu kontroval, že vláda Eduarda Hegera nechala 500-tisíc dôchodcov na hranici chudoby. Vláda tiež podľa jeho slov navýšila dlh Slovenska o 24 miliárd eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie