• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Fico hovoril Dolinkovej, čo má robiť. Podľa SaS bol kontrolný deň na ministerstve zdravotníctva sklamaním (video)

Fico hovoril Dolinkovej, čo má robiť. Podľa SaS bol kontrolný deň na ministerstve zdravotníctva sklamaním (video)

Pozitívne vníma audit zmlúv štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP).

Výsledkom pondelkového kontrolného dňa predsedu vlády Roberta Fica na Ministerstve zdravotníctva SR je fakt, že premiér ministerke Dolinkovej povedal, čo má robiť, keďže pol roka reálne nerobí nič.

V reakcii na kontrolný deň na rezorte zdravotníctva to uviedla strana Sloboda a Solidarita (SaS). Zdravotníctvo sa podľa liberálov pod vedením Dolinkovej dostalo do stavu, keď neodborníci diktujú odborné témy a vťahujú do odbornosti politiku.

„Je to sklamanie. Čakali sme, že bude konať razantnejšie a nie že jej bude Fico hovoriť, čo má robiť,“ uviedla poslankyňa parlamentu za SaS Janka Bittó Cigániková.

Reakcia na oddlženie nemocníc

Tá sa okrem iného pozastavila nad tvrdením predsedu vlády, že nemocnice sa dajú oddlžovať jedine vtedy, keď sa budú robiť systémové opatrenia.

„Na to kedy prišiel? Nemocnice sa za jeho pôsobenia na poste premiéra zadlžovali viackrát a vždy boli jeho riešenia nesystémové,“ poznamenala.

Audit zmlúv VšZP

Pozitívne vníma audit zmlúv štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP).

„Opakovane sme protestovali proti nekonečnému dofinancovávaniu VšZP, keďže treba vedieť, na čo idú zdroje štátnej poisťovne, ktorá opakovane žiadala viac peňazí. My sme sa proti tomu postavili. Dofinancovanie sa dostalo až do výšky 300 miliónov eur, pritom poisťovňa nemala výsledky, robili sa v nej netransparentné procesy,“ vysvetlila Bittó Cigániková.

Zle urobený plán obnovy

Premiér potvrdil, že plán obnovy bol urobený zle, keďže vtedajšie vedenie ministerstva nebolo schopné prijať žiadne rozhodnutia.


„Na rozdiel od kolegov z opozície súhlasíme s oddialením termínov pre Banskú Bystricu, Martin aj Spišskú Novú Ves a zároveň nás teší akákoľvek nová investícia, čiže vítame aj avizovanú nemocnicu v Prešove. No platí, že uveríme, až keď uvidíme,“ skonštatoval poslanec parlamentu za SaS Tomáš Szalay.

Kontrolný deň nič nepriniesol

Podľa Progresívneho Slovenska nepriniesol kontrolný deň na ministerstve zdravotníctva pre pacientov na Slovensku vôbec nič.


„Nespomenuli ani jeden z najväčších problémov zdravotníctva. Akútny nedostatok zdravotných sestier, ani to, ako a kde chcú postaviť novú národnú univerzitnú nemocnicu,“ zdôraznil podpredseda parlamentného zdravotníckeho výboru Oskar Dvořák.

Premiéra Fica podľa opozičnej strany nezaujíma ani to, že Dolinková kvôli Pente ohrozuje peniaze z plánu obnovy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie